Austria. Punkt szczepień w katedrze św. Szczepana w Wiedniu

Austria. Punkt szczepień w katedrze św. Szczepana w Wiedniu
Wnętrze katedry św. Szczepana w Wiedniu (fot. mitzo_bs/depositphotos.com)
KAI/mk

W najważniejszej katedrze Austrii i Wiednia powstanie punkt szczepień przeciwko Covid-19. Decyzję w tej sprawie przekazał kardynał Christoph Schönborn.

W najbardziej symbolicznej i najczęściej odwiedzanej przez turystów katedrze św. Szczepana zostanie otwarty punkt szczepień przeciwko Covid-19. Arcybiskup Wiednia, kardynał Christoph Schönborn powiedział austriackiej gazecie „Kurier”, że punkt szczepień zostanie usytuowany w bocznej kaplicy św. Barbary, do której prowadzi osobne wejście. Punkt będą prowadzili członkowie humanitarnej organizacji samarytańskiej „Samaritenbund” na zlecenie stołecznego wydziału zdrowia.

Dalsze szczegóły mają zostać podane wkrótce. "Trzeba m.in. zorganizować to tak, aby bez zakłóceń mogły się odbywać nabożeństwa", tłumaczył kard. Schönborn.

Władze Wiednia mają nadzieję, że to niekonwencjonalne, a zarazem niezwykle ważne miejsce w stolicy Austrii zwiększy gotowość do zaszczepienia się.

Poza punktem szczepień w katedralnej kaplicy zostanie także przygotowany punkt zapisów oraz miejsce dla osób po szczepieniu. Wcześniejsze zapisanie się nie będzie konieczne. Osoby dorosłe otrzymają jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, natomiast nieletni - preparat Biontech-Pfizer. W ciągu godziny będzie mogło być zaszczepionych 20 osób.

DEON.PL POLECA

Proboszcz wiedeńskiej katedry ks. Toni Faber powiedział „Kurierowi”, że inicjatywa zorganizowania „nietypowego” punktu szczepień wyszła z ratusza, a władze kościelne natychmiast wyraziły zgodę. „To świetna sprawa” - stwierdził ks. Faber. Przypomniał przy tym, że już wcześniej kard. Schönborn w specjalnym liście zaapelował do chrześcijan wszystkich Kościołów, aby informowali się o możliwości szczepień i wielokrotnie apelował o poddawanie się szczepieniu przeciwko koronawirusowi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Wy, rodziny, jesteście nadzieją Kościoła i świata! Bóg – Ojciec, Syn i Duch Święty – stworzył ludzkość na swój obraz, aby miała ona udział w Jego miłości, aby była rodziną rodzin i cieszyła się tym...

Skomentuj artykuł

Austria. Punkt szczepień w katedrze św. Szczepana w Wiedniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.