"Bądźcie dla innych znakiem Bożej miłości"

"Bądźcie dla innych znakiem Bożej miłości"
(fot. facebook.com/bpmsolarczyk)
5 lat temu
KAI / pz

Bądźcie dla innych znakiem Bożej miłości, otwartości i życzliwości - zachęcał siostry zakonne bp Marek Solarczyk. W czasie trwającego w Polsce Tygodnia Modlitw o Powołania delegat Episkopatu Polski ds. powołań spotkał się z przełożonymi żeńskich wspólnot zakonnych i instytutów życia konsekrowanego z terenu diecezji warszawsko-praskiej.

W trakcie Mszy św. zwrócił on uwagę, że Chrystus zawsze towarzyszy tym,których powołuje i posyła. - Na ile w naszym życiu są obecne słowa zachęty, które Bóg tyle razy do nas skierował, wpisując w charyzmat zgromadzeń, posługi kapłańskiej - pytał bp Solarczyk. Zaznaczył jednocześnie, że kiedy człowiek jako przełożony potrafi obronić w sobie Boże Słowo pozwalając aby stało się ono fundamentem jego życia wówczas jego życie staje się rzeczywiście narzędziem działania Bożej łaski. - Wypowiadane wówczas przez nas słowa nie są już tylko naszymi komentarzami , ale jest to Słowo Boga , któremu my użyczyliśmy jedynie naszego głosu, dłoni, spojrzeń , życia i miłości - zaznaczył.

Nawiązując do sceny umycia przez Chrystusa nóg Apostołom bp Solarczyk zachęcał także przełożone zakonne aby zawsze były oparciem dla swoich współsióstr. -Kiedy zdejmuje się sandały to widać wszystkie życiowe odciski, ślady zmęczenia i bólu i wtedy człowiek nie staje gdzieś w chmurach pytając: Pokaż co zrobiłeś, ale staje z doświadczeniem miłości, troski i szacunku dla tego kogo posłał i dla tego przez kogo został posłany. Na tym polega tajemnica wrażliwości, szacunku, odpowiedzialności ale również i otwartości na drugiego, który wraca po misji - stwierdził w kazaniu.

Odwołując się do doświadczenia św. Pawła Apostoła bp Solarczyk przestrzegł także siostry przed zbyt pochopnym ocenianiem innych. - Jakże często także w naszym życiu okazuje się, że ci, z którymi tak po ludzku może nie zawsze było nam po drodze, są najbliżsi, najmocniejsi, najbardziej czuli i wytrwali w dziele, które realizują dla nas albo razem z nami - zauważył.

Na terenie diecezji warszawsko-praskiej posługuje 65 żeńskich zgromadzeń zakonnych i 17 męskich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Bądźcie dla innych znakiem Bożej miłości"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Bądźcie dla innych znakiem Bożej miłości"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.