Bądźcie zawsze wpatrzeni w Serce Jezusa

Bądźcie zawsze wpatrzeni w Serce Jezusa
"W kulcie Serca Pana Jezusa przedmiotem czci jest miłość bez końca” (fot. Thomas Hawk)
KAI / slo

Prawda o Sercu Jezusa ukazuje, że Bóg jest Miłością - mówił wieczorem 11 czerwca w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie abp Stanisław Nowak. Metropolita częstochowski przewodniczył Mszy św. i modlitwie o uświęcenie kapłanów na zakończenie Roku Kapłańskiego.

Na wspólnej modlitwie zgromadzili się m. in. kapłani częstochowscy i klerycy Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji częstochowskiej.

W homilii abp Stanisław Nowak przypomniał, że „w kulcie Serca Pana Jezusa przedmiotem czci jest miłość bez końca”. - Kształtujmy się w promieniach tej Miłości Bożej - mówił abp Nowak. Metropolita częstochowski zwracając się do kapłanów przywołał obraz Jezusa Dobrego Pasterza.

- Jezus zawsze szuka zaginionej owcy. On jest Dobrym Kochającym Pasterzem. Powołanie kapłańskie najściślej jest związane z pasterstwem, czyli inaczej mówiąc z z Sercem Jezusa - przypomniał kapłanom metropolita częstochowski.

„Kapłaństwo jest pasterstwem w Chrystusie i z Chrystusem. Kapłan jest „alter Christus” w tajemnicy pasterzowania Chrystusa”- kontynuował abp Nowak i przypomniał kapłanom, że są „włączeni w ogromną troskę Jezusa o zbawienie człowieka”. - Kapłan ma się poświęcić człowiekowi, dać siebie. Świętość kapłańska to miłować Lud Boży aż do dania duszy za swoje owce. Ludziom trzeba pomagać, ratować od beznadziei. Trzeba ogromnego oddania siebie zbawieniu człowieka - apelował abp Nowak.

Po Mszy św. wewnątrz archikatedry odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech kaplic. Podczas poszczególnych stacji abp Nowak polecał Sercu Jezusowemu wszystkich kapłanów i ich posługę.

„Pytamy o miłość kapłanów. Modlimy się za kapłanów, proboszczów, za starszych kapłanów najbardziej złączonych z krzyżem Jezusa. Modlimy się o odpowiedzialność kapłańską, która jest przeogromna” - mówił abp Nowak przy kaplicy Męczenników Częstochowskich (bł. Ks. Ludwika Roch Gietyngiera, bł. Ks. Maksymiliana Binkiewicza i bł. s. Marii Kanuty Chrobot - nazaretanki z Nowogródka).

Przy kaplicy Pana Jezusa Upadającego metropolita częstochowski wezwał do modlitwy za młodych kapłanów. - Niech młodzi kapłani trwają w miłości, niech trwają w Jezusie. Świat dzisiejszy niestety gorszy młodych kapłanów, wciąga ich w zło, kusi - mówił abp Nowak. Zaapelował również do kapłanów o obecność modlitwy w ich życiu. - Kapłan powinien mieć mocne kolana. Powinien dużo się modlić. Wtedy poradzi sobie z atakiem zła - podkreślił.

„Polecamy Sercu Jezusowemu kapłanów, którzy czują gorzką samotność” - mówił celebrans przy kaplicy Matki Boskiej Anielskiej.- Nie wolno nam o nikim zapomnieć. Zawsze trzeba mieć serce i przyjąć każdego kapłana, nawet tego, który upadł w ciężkim grzechu - podkreślił hierarcha. Przy kaplicy Bożego Miłosierdzia metropolita częstochowski zachęcił do modlitwy o powołania kapłańskie i o wytrwanie w powołaniu dla kleryków. - Panie Jezu, daj nam świętych alumnów. Niech alumni będą jednością, niech pomagają sobie - modlił się abp Nowak.

Na zakończenie wraz z kapłanami zgromadzonymi w częstochowskiej archikatedrze abp Nowak odmówił „Akt miłości św. Proboszcza z Ars”.

W Dniu Modlitw o Uświęcenie Kapłanów i na zakończenie Roku Kapłańskiego wspólne modlitwy kapłanów odbyły się również we wszystkich pozostałych regionach duszpasterskich archidiecezji częstochowskiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bądźcie zawsze wpatrzeni w Serce Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.