Banki Żywności: Wielkanocne pomaganie

PAP / wab

18 Banków Żywności organizuje w dniach 8-10 kwietnia „Wielkanocną Zbiórkę Żywności”. 12 tys. wolontariuszy będzie zachęcać klientów w sklepach do przekazania dodatkowych zakupów do koszy zbiórkowych. Olej, cukier, konserwy i inne produkty zbierane będą w 1500 sklepach w różnych regionach Polski. Zebrana żywności trafi do kilkudziesięciu tysięcy osób będących w trudnej sytuacji materialnej.

„Wielkanocna Zbiórka Żywności” jest coroczną akcją organizowaną przez wybrane Banki Żywności. Produkty zebrane w trakcie akcji zostaną przekazane lokalnym fundacjom i stowarzyszeniom, które m.in. prowadzą jadłodajnie, ośrodki pomocy, wspierają osoby chore, rodziny i dzieci. Systematyczna współpraca Banków Żywności z lokalnymi organizacjami pozarządowymi, pozwala na dotarcie z pomocą do tych, którzy najbardziej jej potrzebują.

W tegoroczną „Wielkanocną Zbiórkę Żywności” zaangażowało się 12 tys. wolontariuszy, którzy pomagać będą w zbiórce w 1500 sklepach i supermarketach, biorących udział w akcji. W tym roku „Wielkanocna Zbiórka Żywności” organizowana jest przez Banki Żywności w: Elblągu, Częstochowie, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Lesznie, Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Pile, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Siedlcach, Suwałkach, Tarnobrzegu, Tczewie, Toruniu, Gdańsku, Kielcach, Zielonej Górze.

Bank Żywności w Warszawie, Ciechanowie oraz Koninie zamiast tradycyjnej zbiórki żywności w sklepach, organizują akcje specjalne. Bank Żywności w Warszawie, w ramach „Akcji JAJO”, 17 kwietnia, w Niedzielę Palmową, w warszawskich kościołach będzie zbierał jaja. Akcji JAJO! towarzyszy festyn malowania pisanek, który odbędzie się na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podczas zeszłorocznej akcji zebrano ponad 33 tys. jaj.

Bank Żywności w Koninie, w dniach 10 – 15 kwietnia, organizuje „Powszechną zbiórkę żywności w szkołach”. Odbiorcami pozyskanych produktów będą organizacje, ośrodki i placówki pomagające potrzebującym, głównie dzieciom, a także same szkoły. W ubiegłym roku Bank Żywności w Koninie zebrał 9 ton żywności.

Bank Żywności w Ciechanowie, w dniu 11 kwietnia, organizuje w mecz piłki nożnej pod hasłem ,,Mecz z jajem” Wstępem na te wydarzenia będą przyniesione artykuły spożywcze.

„Pomoc świąteczna Banków Żywności dociera do kilkudziesięciu tysięcy osób w Polsce. Sytuacja na rynku żywności jest coraz trudniejsza, podstawowe produkty spożywcze drożeją z dnia na dzień. Liczę na ofiarność Polaków i drobny gest, który może uczynić wiele dobrego - mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Najbardziej potrzebnymi produktami są artykuły o długim terminie ważności, takie jak cukier i olej, a także wszystkie produkty niezbędne do przygotowania świątecznych potraw, np. konserwy warzywne, mięsne.

Podczas zeszłorocznej „Wielkanocnej Zbiórki Żywności” Banki Żywności zebrały ponad 252 ton artykułów spożywczych, które trafiły do najuboższych.

Szczegółowe informacje o zbiórkach udzielają poszczególne Banki Żywności, do których kontakt dostępny jest pod adresem: www.bankizywnosci.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Banki Żywności: Wielkanocne pomaganie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.