Benedykt XVI bohaterem książki dla dzieci

Benedykt XVI bohaterem książki dla dzieci
(fot. EPA/Alessandro di Meo)
KAI / drr

Książka opowiada historię małej, czerwonej rybki, pływającej w stawie w Castel Gandolfo. Rybka ufa papieżowi, który codziennie przychodzi nad staw i ją karmi odmawiając różaniec. U schyłku lata przychodzi kot i mówi rybce, że papież już tu nie wróci. Zmartwionej rybce tata-ryba wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje, że nie każdego dnia papież może przyjść nad ich staw i że gdy nastanie wiosna, z pewnością znowu się pojawi.

Natalia Tsarkova otrzymała w 2000 roku zamówienie na namalowanie portretu Jana Pawła II. z okazji 80. urodzin papieża. Utytułowana absolwentka Moskiewskiej Akademii Sztuki zamierzała początkowo pozostać w Rzymie kilka miesięcy, została na wiele lat.

Głęboko wierząca wyznawczyni prawosławia spacerowała pewnego popołudnia po ogrodach Castel Gandolfo. "Chłonąc fantastyczną, duchową atmosferę ogrodów wpadłam na pomysł, żeby napisać książkę i podarować ją na 85. urodziny Benedykta XVI" - powiedziała dziennikarzom i wyznała, że była to "inspiracja serca" . - Nie miałam problemów z pisaniem, bo przychodziło jakby samo z siebie - stwierdziła rosyjska artystka.

"Tajemnica małego stawu" ukazała się w watykańskim wydawnictwie Liberia Editrice Vaticana. Książka jest bardzo starannie wydana, autorka i zarazem ilustratorka zastosowała w niej średniowieczną kaligrafię.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI bohaterem książki dla dzieci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.