Benedykt XVI modli się za ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji

Benedykt XVI modli się za ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji
(fot. Cathopic)

Papież-senior Benedykt XVI modli się za Chorwatów poszkodowanych na skutek niedawnego trzęsienia ziemi. Chorwacka katolicka agencja informacyjna IKA zamieściła jego list do metropolity Zagrzebia kard. Jospia Bozanicia.

Ojciec Święty-senior przyznał, że wiadomość o kataklizmie dotarła do niego w chwili, kiedy zaczął pisać noworoczne życzenia do kardynała w odpowiedzi na otrzymany od niego list. Benedykt XVI zapewnił, że jest tym bardzo poruszony i uczestniczy w bólu, który został spowodowany przez to niepojęte wydarzenie. „Wraz z całym swoim domem modlę się do Dzieciątka Jezus, by wejrzało na cierpienie tak wielu niewinnych ludzi i pomogło w odbudowie zniszczeń. W tym sensie z serca przyjmuję Twoją prośbę, by «pobłogosławić Kościół w Zagrzebiu i w całej Chorwacji»” – napisał papież-senior.

Przypomnijmy, że na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi śpieszą w tych dniach katolicy z różnych krajów Europy. Episkopat Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia Dniem Solidarności z Chorwacją. Tego dnia w polskich kościołach zbierane będą pieniądze na pomoc poszkodowanym.

Kataklizm – najsilniejszy od 140 lat – wydarzył się 29 grudnia ub.r. i był poprzedzony dzień wcześniej dwukrotnymi słabszymi wstrząsami, tzw. ostrzegawczymi. Nazajutrz ziemia zadrżała z dużą siłą ok. 50 km na południe od Zagrzebia, a epicentrum znajdowało się w rejonie miejscowości Petrinja, zamieszkanej przez 15 tys. osób.

Było to drugie trzęsienie ziemi w Chorwacji w ubiegłym roku. Do pierwszego doszło w marcu, ale było ono znacznie słabsze, choć też spowodowało wielkie zniszczenia, m.in. ucierpiała stołeczna katedra.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI
119,94 zł
199,90 zł

Niepowtarzalna seria książek Benedykta XVI

Odkryj bogactwo myśli i wiary Josepha Ratzingera. Poznaj poruszające refleksje i wnikliwe diagnozy jednego z najwybitniejszych teologów naszych czasów.

W tym unikatowym zbiorze papież odpowiada na pytania nurtujące każdego wierzącego...

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI modli się za ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.