Benedykt XVI ogłosił troje nowych świętych

Benedykt XVI ogłosił troje nowych świętych
(fot. Grzegorz Gałązka/Galazka.DEON.pl)
KAI / ad

Nowi święci - Gwidon Maria Conforti, Alojzy Guanella z Włoch oraz Bonifacja Rodríguez Castro Castro z Hiszpanii są wymownym znakiem żarliwej miłości Boga - stwierdził dziś Benedykt XVI podczas uroczystości kanonizacyjnych w Watykanie.

Byli oni założycielami nowych rodzin zakonnych - misyjnej a także podejmujących opiekę nad najuboższymi oraz troszczących się o formację i ewangelizację miejsc pracy. Wszyscy oni żyli na przełomie XIX i XX wieku.

Nawiązując do dzisiejszej Ewangelii, mówiącej o przykazaniu miłości Boga i bliźniego Ojciec Święty podkreślił, że podstawowym wymogiem dla każdego chrześcijanina jest obecność Boga w naszym życiu. "Musi on przeniknąć wszystkie warstwy naszego bytu i całkowicie je wypełnić: serce musi o Nim wiedzieć i zgodzić się, aby je dotknął; podobnie jak duszę, naszą wolę i decyzje, a także inteligencję i myślenie" - zaznaczył papież.

Benedykt XVI przypomniał biografie nowych świętych. Mówiąc o założycielu Pobożnego Stowarzyszenia św. Franciszka Ksawerego dla Misji Zagranicznych, bp. Gwidonie Marii Confortim (1865-1931), zaznaczył, że jego życie było naznaczone cierpieniem, a jednak potrafił on przyjmować każdą sytuację w zaufaniu Bożej opatrzności. Jako pierwszy przeżywał to, czego uczył swoich misjonarzy, że doskonałość polega na pełnieniu woli Bożej.

 

DEON.PL POLECA

Przypominając św. Alojzego Guanellę (1842-1915), założyciela żeńskiego Zgromadzenia Córek Maryi od Opatrzności i męskiego - Sług Miłosierdzia papież wskazał, iż był on nade wszystko apostołem miłosierdzia. Zachęcił, aby był on wzorem głębokiej i owocnej syntezy działania i kontemplacji.

Natomiast mówiąc o życiu Bonifacji Rodríguez Castro Castro (1837-1905) papież podkreślił jej zaangażowanie w obronę godności ludzkiej pracy, która ma być także świadectwem Ewangelii.

Benedykt XVI zachęcił wiernych, aby przykład nowych świętych był dla współczesnych chrześcijan wzorem w świadczeniu autentycznej miłości Boga i bliźniego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI ogłosił troje nowych świętych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.