Benedykt XVI suspendował 400 księży?

Benedykt XVI  suspendował 400 księży?
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
PAP / pz

Benedykt XVI w ciągu dwóch lat wymierzył karę suspensy prawie 400 księżom za molestowanie dzieci - informuje w piątek agencja Associated Press, powołując się na uzyskany przez siebie dokument.

AP pisze, że statystyki za lata 2011-12 są pierwszym przypadkiem ujawnienia szczegółów dotyczących liczby księży, którzy zostali suspendowani. Przedtem ujawniana była tylko liczba zgłoszonych Watykanowi przypadków domniemanego molestowania seksualnego.

Dokument został przygotowany na podstawie danych, które Watykan zbierał, "by wesprzeć swoją obronę" przed Komitetem ONZ ds. Praw Dziecka w Genewie w tym tygodniu - informuje AP.

Stolica Apostolska zaprezentowała swe stanowisko w siedzibie Komitetu w Genewie, gdzie jej delegacja została zaproszona, by wytłumaczyć, w jaki sposób realizuje postanowienia Konwencji o Prawach Dziecka. O przedłożenie takiej relacji proszone są wszystkie kraje, które konwencję ratyfikowały. Watykan uczynił to w 1990 roku.

Czwartkowe spotkanie poprzedziły jednak dość napięte relacje między oenzetowskim komitetem a Stolicą Apostolską. Wcześniej bowiem Watykan odpowiedział w reakcji na jego pytania, iż nie ma obowiązku informować o prowadzonych za Spiżową Bramą postępowaniach kanonicznych wobec księży pedofilów i że jego wymiar sprawiedliwości różni się od świeckiego.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI suspendował 400 księży?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.