Benedykt XVI zrezygnował ze spadku po swoim zmarłym bracie

Benedykt XVI zrezygnował ze spadku po swoim zmarłym bracie
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
2 miesiące temu
KAI / sz

Papież-senior Benedykt XVI zrezygnował z przyjęcia spadku po swoim zmarłym w lipcu b.r. bracie Georgu. W tej sytuacji właścicielem całej spuścizny po Georgu Ratzingerze jest Stolica Apostolska - powiedział w rozmowie z niemiecką gazetą „Bil dam Sonntag” dziekan fundacji św. Jana, Johannes Hofmann. Jak wyjaśnił, zadecydował o tym ks. Georg w postscriptum swego testamentu.

Dom w Ratyzbonie, w którym mieszkał ks. Georg Ratzinger, jest własnością fundacji. Do spadku należą przede wszystkim kompozycje, nuty chłopięcego chóru katedralnego „Regensburger Domspatzen”, niewielka biblioteka i fotografie rodzinne. Gazeta zacytowała wypowiedź jednej z osób bliskich byłego papieża, iż mimo wszystko Benedykt XVI otrzyma kilka pamiątek po jedynym bracie. Tłumaczył, że 93-letni papież-senior nosi „w sercu” pamięć po zmarłym bracie i „nie musi zbierać przedmiotów materialnych”.

Georg Ratzinger zmarł 1 lipca w Ratyzbonie w wieku 96 lat. Jeszcze w połowie czerwca papież-senior udał się do Niemiec, by odwiedzić swego starszego brata, którego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył. Georg Ratzinger był ostatnim członkiem najbliższej rodziny Benedykta XVI. W latach 1964- 1994 kierował chórem chłopięcym „Regensburger Domstapzen”. Został pochowany w na cmentarzu katolickim w Ratyzbonie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joseph Ratzinger
13,79 zł
22,97 zł

Człowiek pragnie czegoś większego. Odczuwa głód wielkiej miłości, nieskończonego ukojenia, głód Boga. Jeśli nie zostanie on zaspokojony, człowiek na dłuższą metę nie może żyć, bo nie znajduje odpowiedzi na to, co najbardziej istotne.

Nieznane oblicze Benedykta...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI zrezygnował ze spadku po swoim zmarłym bracie
Komentarze (1)
BB
~Ben Ben
1 listopada 2020, 15:28
Brat miałpoważne długi, któpapież przyjął by "z dobrodziejstwem inwentarza"

Skomentuj artykuł

Benedykt XVI zrezygnował ze spadku po swoim zmarłym bracie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.