Betlejemskie Światło Pokoju u prymasa

Betlejemskie Światło Pokoju u prymasa
(fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk )
KAI / slo

Do Rezydencji Arcybiskupów Gnieźnieńskich i Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie trafiło dziś Betlejemskie Światło Pokoju. Płomień zapalony w Grocie Narodzenia Pańskiego przekazali abp. Józefowi Kowalczykowi gnieźnieńscy harcerze.

Spotkanie z harcerzami rozpoczęła modlitwa Anioł Pański, którą prymas Polski każdego dnia odmawia w południe z pracownikami Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Po niej nastąpiło uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, które wręczyli prymasowi harcerze z gnieźnieńskiego Szczepu Harcerskiego "Winiary".

- Bardzo dziękuję za ten piękny symbol, który rozgrzewa nasze serca i oświetla nasze drogi, także po to, byśmy lepiej widzieli drugiego człowieka - mówił abp Józef Kowalczyk.

Zachęcał również do większej życzliwości i serdeczności wobec bliźnich. - Często uśmiech, szczere spojrzenie w oczy, przyjazny gest więcej znaczą niż wiele wypowiedzianych słów - dodał metropolita gnieźnieński, przypominając, że świadczą o nas czyny, nie słowa.

DEON.PL POLECA

Prymas apelował również, by tej życzliwości i serdeczności, a także naszej uwagi, nie zabrakło zwłaszcza wobec ludzi cierpiących, samotnych i chorych, oni bowiem - jak mówił - naszego ciepła i miłości potrzebują najbardziej.

Prymas złożył także harcerzom, dziennikarzom oraz wszystkim obecnym życzenia błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Jak mówił, przeżyjmy je pięknie, w duchu miłości i radości, koncentrując się nie tylko na ich wymiarze materialnym, ale przede wszystkim na wymiarze duchowym. - Obdarowujmy się wzajemnie miłością, której symbolem jest Betlejemski Światło Pokoju - życzył na koniec prymas.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Betlejemskie Światło Pokoju u prymasa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.