Białoruscy biskupi wezwali do włączenia się w akt poświęcenia Rosji i Ukrainy

Białoruscy biskupi wezwali do włączenia się w akt poświęcenia Rosji i Ukrainy
Fot. KRZYSZTOF WINNIK / depositphotos.com
KAI / tk

O włączenie się w akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi zaapelowali do duchowieństwa i wiernych biskupi Białorusi. Przypomnieli, że będzie on miał miejsce 25 marca o godz. 17.00 (19.00 czasu mińskiego) i wezwali do zintensyfikowania modlitwy w intencji zakończenia wojny na Ukrainie.

W zależności od lokalnych warunków biskupi proszą proboszczów o zorganizowanie w parafiach specjalnego nabożeństwa, a siostry i braci ze zgromadzeń zakonnych o jednoczenie się w swoich wspólnotach zakonnych. Zachęcają osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w nabożeństwie, by śledzili je w transmisji na żywo lub duchowo i modlitewnie włączyli się w poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi, jak tego sobie życzy papież Franciszek.

„Zdając sobie sprawę z wagi tej inicjatywy Papieża, prosimy o włączenie do obrzędu poświęcenia naszej ukochanej Ojczyzny Białorusi, która również w tym czasie wymaga wstawiennictwa i opieki Najświętszej Maryi Panny” – napisali białoruscy biskupi katoliccy.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

Maryja najlepszą przewodniczką na drodze wiary

Matka Kościoła, Królowa Polski, Boża Rodzicielka. Maryja. Znamy Ją dobrze i czujemy się przy Niej bezpiecznie, nawet gdy spotykają nas rozmaite trudności. Wiemy, że otacza nas opieką i w...

Skomentuj artykuł

Białoruscy biskupi wezwali do włączenia się w akt poświęcenia Rosji i Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.