Bielsko-Biała: akcja oddawania krwi w Niedzielę Miłosierdzia

Bielsko-Biała: akcja oddawania krwi w Niedzielę Miłosierdzia
(fot. shutterstock.com)
KAI / jp

We współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach i Krakowie diecezja bielsko-żywiecka rozpocznie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego koordynowaną przez Caritas akcję oddawania krwi i rejestracji do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego pod hasłem "Podaruj Kroplę Miłości".

Honorowi krwiodawcy z Podbeskidzia w latach 2012-2017 oddali w ramach tej akcji 600 litrów krwi.

Powstały niedawno Klub Honorowych Dawców Krwi przy parafii św. Barbary w Strumieniu zorganizuje w Niedzielę Miłosierdzia Bożego akcję oddawania krwi i rejestracji do bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Jak wyjaśnił ks. Robert Kasprowski, dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas, kampania społeczna ma na celu promowanie i zachęcanie społeczeństwa do honorowego krwiodawstwa w Polsce.

- Zainicjowana została podczas Światowego Dnia Chorego w 2012 roku. Honorowe krwiodawstwo, choć powszechnie znane i praktykowane, potrzebuje ciągłej promocji - zaznaczył duchowny i podkreślił, że oddanie "kropli" krwi to jeden z najcenniejszych darów.

- To danie drugiemu wiary - często traconej w wyniku choroby, to nadzieja na wyleczenie. To dar chrześcijańskiej miłości bliźniego - dodał.

Tylko w ramach tej jednej kampanii diecezjalna Caritas uzbierała od 2012 roku ponad 600 litrów krwi. W tym samym czasie na terenie diecezji odbywały się też inne zbiórki krwi organizowane przez PCK lub parafialne kluby krwiodawców. W diecezji bielsko-żywieckiej kampania odbywa się zawsze we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach i Krakowie.

Krew zbierana jest w oddziałach terenowych (OT RCKiK), stacjonarnych ekipach wyjazdowych oraz w specjalistycznych, mobilnych ambulansach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bielsko-Biała: akcja oddawania krwi w Niedzielę Miłosierdzia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.