Bielsko Biała: Rusza program "Rodzina +"

KAI / mik

Darmowe bilety wstępu albo 50-procentowe zniżki w kinach, galeriach czy teatrach. Takie ulgi będą mieli posiadacze karty „Rodzina +”, która zacznie obowiązywać w Bielsku-Białej od jutra, 1 czerwca.

Program „Rodzina +” jest skierowany do rodzin wielodzietnych i zastępczych. Jest częścią „Miejskiego Programu Profilaktyki i Opieki nad Dzieckiem i Rodziną na lata 2010-2013”.

Jak wyjaśnia prezydent miasta Jacek Krywult, specjalną kartę otrzyma każdy członek rodziny, uprawnionej do takiej pomocy.

-- Program ma na celu poprzez system ulg zwiększenie dostępności do usług publicznych, dóbr kultury i imprez sportowych, odbywających się na terenie Bielska-Białej – wyjaśnia.

Zachęcając do korzystania z tego programu Krywult podkreśla, że wysiłek włożony w zapewnienie rodzinom godnych warunków do życia jest bezcenny.

- Wierzę, że program „Rodzina +” potraktujecie państwo nie tylko jako pomoc ze strony samorządu, ale przede wszystkim jako wyraz uznania dla waszych wychowawczych działań – dodaje urzędnik.

W realizację programu zaangażowane są na razie jednostki podległe gminie, w tym: Teatr Polski, Teatr Lalek „Banialuka”, Bielskie Centrum Kultury, Galeria Bielska BWA, Miejski Dom Kultury, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Bielski Szkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej.

Wnioski o przyznanie karty „Rodzina +” można składać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Karty będą ważne od 1 czerwca. Więcej szczegółów na temat programu można znaleźć na stronie www.rodzinaplus.pl.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bielsko Biała: Rusza program "Rodzina +"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.