Bielsko-Biała: w weekend świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących

Bielsko-Biała: w weekend świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących
(fot. 1000 Words / Shutterstock.com)
KAI / jp

Artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia i środki czystości zbierać będą wolontariusze na terenie diecezji bielsko-żywieckiej w dniach 7-8 grudnia, w ramach akcji diecezjalnej Caritas "Tak. Pomagam!".

Zebrana żywność trafi przed Bożym Narodzeniem do potrzebujących.

Dawid Jeziorek z diecezjalnej Caritas poinformował, że w tej edycji zbiórki zgłoszono 39 podmiotów, które zapowiedziały zbieranie żywności. Są to Parafialne Zespoły Charytatywne, Szkolne Koła Caritas, Duszpasterstwo Osób Głuchoniemych oraz wolontariusze z poszczególnych parafii.

- Akcja odbędzie się w około 50 sklepach na terenie całej diecezji. Celem zbiórki jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, takich jak: mąka, cukier, ryż, płatki, olej, słodycze - wyjaśnił i przypomniał, że akcja odbywa się w diecezji po raz 15. Weźmie w niej udział około 600 wolontariuszy.

- Około tysiąca paczek świątecznych, które są przygotowywane z ofiarowanych rzeczy, trafia poprzez parafialne Zespoły Charytatywne, Szkolne Koła Caritas i wolontariat indywidualny do najbardziej potrzebujących. Paczki przeznaczone są również na potrzeby placówek charytatywnych w diecezji - zaznaczył dyrektor bielsko-żywieckiej Caritas ks. Robert Kurpios.

Duchowny podkreślił, że w ten sposób, za pomocą prostego gestu, można pokazać ludziom, będącym z różnych powodów w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. W wybranych sklepach specjalnie oznakowani wolontariusze będą rozdawać ulotki. Za linią kas staną kosze, do których będzie można przekazywać żywność.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bielsko-Biała: w weekend świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.