Biskup Dajczak apeluje o "wielki szturm nieba" w tej intencji

Biskup Dajczak apeluje o "wielki szturm nieba" w tej intencji
(fot. diecezjakoszalin.pl)
KAI / koszalin.gosc.pl / kk

Od trzech tygodni diecezjanie mobilizują siły, by wspierać chorego na białaczkę Filipa Gonciarka, 19-latka z Koszalina. O szturm modlitewny zaapelował bp Edward Dajczak. W tym tygodniu będzie można pomóc nastolatkowi, rejestrując się w bazie dawców szpiku.

Informacja o chorobie Filipa Gonciarka, harcerza zaangażowanego w liczne inicjatywy w Kościele, rozeszła się lotem błyskawicy i od ostatnich dni kwietnia poruszyła nie tylko koszalinian, ale ludzi w całej Polsce i na świecie.

Oprócz modlitwy i Mszy św. w intencji Filipa, które każdego dnia gromadzą jego duchowych przyjaciół, wiele osób decyduje się oddać krew i zarejestrować w bazie dawców szpiku, by w ten sposób pomóc choremu na nowotwór krwi nastolatkowi, a także innym chorym na białaczkę. Dla wielu z nich jedyną szansą na życie jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Opublikowany przez Wielki szturm nieba za naszego brata Filipa 2 maja 2018

O modlitewny szturm do nieba w intencji Filipa apelował w pierwszych dniach jego hospitalizacji bp Edward Dajczak.

DEON.PL POLECA

"Kochani Bracia i Siostry, chciałbym Was prosić o wielki szturm do nieba w intencji zdrowia Filipa i o łaskę duchowego trwania przy naszym Panu dla niego. W takim momencie potrzeba, abyśmy byli razem na modlitwie!" - zaapelował bp Dajczak, o czym informuje koszalińskie wydanie Gościa Niedzielnego z 29 kwietnia.

"Od kilku lat codziennie był na Eucharystii. Mówił, że nie jest w stanie żyć bez Jezusa. Teraz do Filipa nie może wejść nikt, oprócz pielęgniarki i wyraziłem zgodę, żeby to ona przyniosła mu Pana Jezusa, gdy się wybudził ze śpiączki. Prawie wykrzyczał: «Daj mi Jezusa! Czekałem na Niego przez ten tydzień tak bardzo!». Pomyślałem: «Boże, czy ja też tak wołałbym z taką tęsknotą i miłością?» - mówił młodym podczas czuwania modlitewnego, które miało miejsce w Złocieniu 12 maja.
"Dotykając monstrancji, proście Jezusa: «Ty i Twoja moc niech dotknie chorego ciała Filipa, ale i mojego serca» - podpowiadał biskup.

Dziękujemy! <3

Opublikowany przez 27 Drużyna Starszoharcerska ,,Pestki" 13 maja 2018

W piątek 25 maja rusza kolejna akcja polegająca na rejestracji osób chętnych w bazie dawców szpiku fundacji DKMS. Dołączyć do grona potencjalnych dawców będzie można podczas Dni Koszalina w centrach handlowych i wszystkich koszalińskich parafiach.

Przyjacielu! Przyszedł czas, kiedy chcemy Cię poprosić o kolejną pomoc Filipowi i innym chorym, którzy cierpią na...

Opublikowany przez Wielki szturm nieba za naszego brata Filipa 16 maja 2018

Mogą to uczynić osoby w wieku od 18 do 55 lat, pobierając (bezboleśnie) wymaz z wewnętrznej strony policzka i odpowiadając na kilka pytań. Rejestracja jest bezpłatna, trwa 10 minut. Punkty pobrań będą działać w kilkudziesięciu miejscach w Koszalinie.

Prośba nie jest skierowana tylko do Pomorzan. Możesz zarejestrować się jako dawca komórek macierzystych. Jak to zrobić? To wcale nie jest takie trudne:

O finansowe wsparcie kosztów leczenia Filipa prosi diecezjalna Caritas. Aby tego dokonać, można wpłacać pieniądze na konto Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej o numerze 60 1020 2791 0000 7002 0234 4976 z dopiskiem "HARCERZ". Charytatywne sms-y o tej samej treści (2,46 zł z VAT) można wysyłać na numer 72052

Filip Gonciarek to tegoroczny absolwent Technikum Elektrycznego, któremu nagła choroba przeszkodziła w podejściu do matury. Jest instruktorem ZHR i założycielem koszalińskiej szkoły modlitwy dla młodych "Oratorium". Koordynował akcję przygotowania tysięcy różańców, które zostały rozdane na spotkaniu młodych w Skrzatuszu. Filip jest także wiceprezesem diecezjalnego Stowarzyszenia "Vocatio Dei" i członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej. Więcej o samym "Szturmie do Nieba" dowiesz się z Facebooka.

O swojej chorobie - ostrej białaczce szpikowej monoblastycznej - dowiedział się 27 kwietnia, a od 1 maja przebywa w szpitalu w Słupsku, gdzie poddawany jest chemioterapii. Prawdopodobnie będzie potrzebował przeszczepu szpiku kostnego.

Biskup Dajczak apeluje o

(fot. gp24.pl)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Żyśko

Zostaliśmy stworzeni na podobieństwo Boga, dlatego najbliżej Niego jesteśmy, będąc sobą.

Byli ludźmi takimi jak ty. Żyli intensywnie i kochali to, co robili. Ich historie to dowód na to, że niebo można odnaleźć tu i...

Skomentuj artykuł

Biskup Dajczak apeluje o "wielki szturm nieba" w tej intencji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.