Biskupi Dominikany wzywają do szczepień przeciw COVID-19

Biskupi Dominikany wzywają do szczepień przeciw COVID-19
(Fot. pl.depositphotos.com)
1 miesiąc temu
KAI/dm

Biskupi Dominikany wezwali mieszkańców do szczepienia się przeciw COVID-19, aby „kraj mógł wrócić do normalnego życia”. Przyjęcie szczepionki nazwali „aktem miłości bliźniego”.

W opublikowanym wideoprzesłaniu, swą zachętę wygłasza kilku hierarchów. Metropolita Santiago de los Caballeros abp Freddy Bretón pogratulował tym, którzy się już zaszczepili i wezwał tych, który nie są pewni, czy to zrobią, do przyjęcia szczepionki bez lęku i z miłości do bliźnich.

Ordynariusz diecezji Baní bp Víctor Masalles nazwał „chwalebnymi” dotychczasowe wysiłki podjęte przez władze w ramach kampanii szczepień. Metropolita Santo Domingo abp Francisco Ozoria poprosił rząd, by zrobił wszystko, co konieczne, by nie odwlekać kampanii szczepień w ubogich dzielnicach, gdzie ludzie mają mniejszą możliwość zachowania higieny i dystansu fizycznego.

Z kolei niedawno mianowany ordynariusz San Francisco de Macorís biskup nominat Alfredo de la Cruz podkreślił, że przyjęcie szczepienia powinno być „kwestią świadomości i odpowiedzialności”, a u tych, którzy się temu sprzeciwiają „ujawniają religijność właściwą czasom minionym”.

Ordynariusz diecezji Nuestra Señora de la Altagracia a Higüey bp Jesús Castro wskazął wprost, że zaszczepienie się „stanowi akt miłości wobec innych i obowiązek obywatelski”, dlatego „motywujemy katolików, podobnie jak całą populację do szczepienia się i niesłuchania teorii, które negatywnie wpływają na ludzkie życie.

Ze swej strony emerytowany ordynariusz diecezji La Vega bp Antonio Camilo przypomniał miesiące niepokoju na początku kryzysu sanitarnego i poprosił mieszkańców, by się zaszczepili, gdyż „tylko w ten sposób możemy powrócić do tego, za czym tak bardzo tęsknimy: uścisków dłoni, przytulania, praktykowania miłosierdzia z naszymi braćmi”.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen
20,94 zł
29,90 zł

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Biskupi Dominikany wzywają do szczepień przeciw COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.