Biskupi Niderlandów z powodu koronawirusa nie złożą wizyty ad-limina w Watykanie

Biskupi Niderlandów z powodu koronawirusa nie złożą wizyty ad-limina w Watykanie
fot. depositphotos.com
KAI / ml

Już po raz drugi z powodu pandemii koronawirusa katoliccy biskupi Niderlandów odwołali swoją wizytę ad-limina Apostolorum w Watykanie. W związku z utrzymującą się pandemią i niepewnym rozwojem sytuacji wariantu Omikron uznano, że grupowy wyjazd do Rzymu i odbycie tam kilku spotkań w krótkim czasie, byłoby nieodpowiedzialne, poinformował sekretariat Konferencji Biskupów Niderlandzkich.

Na prośbę o przełożenie zaplanowanych na koniec stycznia rozmów z papieżem Franciszkiem i różnymi dykasteriami Kurii Rzymskiej wyraził zgodę prefekt rzymskiej Kongregacji Biskupów, kard. Marc Ouellet. Wcześniejszy termin wizyty w Rzymie 13 biskupów i ich przewodniczącego Hansa van den Hende w marcu 2021 roku został już odwołany przez Watykan.

Pod koniec 2021 roku swoją wizytę ad-limina w Watykanie odwołali również biskupi Austrii. Wizyta była planowana na okres 29 listopada do 3 grudnia, ale nie mogła się odbyć ze względu na trudną sytuację pandemiczną oraz lockdown ogłoszony w tym czasie na terenie całego kraju. Nowy termin wizyty biskupów austriackich nie został jeszcze ustalony.

Zgodnie z przepisami prawa kanonicznego biskupi katoliccy co około pięć lat przedstawiają papieżowi osobiste sprawozdania z sytuacji w ich diecezjach. Ostatnia wizyta ad-limina biskupów niderlandzkich odbyła się w grudniu 2013 r.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Biskupi Niderlandów z powodu koronawirusa nie złożą wizyty ad-limina w Watykanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.