Biskupi Paragwaju apelują o demokrację

Biskupi Paragwaju apelują o demokrację
(fot. depositphotos.com)
1 miesiąc temu
KAI / df

Biskupi Paragwaju apelują o demokrację. Ich niepokój budzi fakt, że najnowsze projekty ustaw pozbawiają obywateli informacji niezbędnych przy podejmowaniu decyzji i uczestniczeniu w sprawach publicznych. Biskupi domagają się również przejrzystości w finansowaniu polityki.

Trzydzieści jeden lat temu, 3 lutego, rozpoczęła się budowa demokracji w Paragwaju. „Ten proces miał swoje blaski i cienie” – czytamy w komunikacie biskupów. Wśród cieni wymieniają oni korupcję oraz bezkarność, które przenikają instytucje państwowe. „Prowadzi to obywateli do rozczarowania, znużenia i dyskredytacji władz”.

Biskupi apelują o „przejrzystość, jako niezbędny warunek” dla działania państwa. „Dla systemu demokratycznego istotna jest informacja pełna, prawdziwa i aktualna na temat finansowania działalności politycznej, szczególnie w procesach wyborczych, a także kontrola obywatelska nad źródłem majątku tych osób, które decydują się na przyjęcie funkcji politycznych i zarządzają sprawami publicznymi” – apelują hierarchowie. „Kościół uważa, że demokracja bez wartości kończy się zdradą ludu i zamienia się w totalitaryzm. Potrzebna jest demokracja, która angażowałaby wszystkich i która promowałaby i szanowała prawa człowieka” – kończą biskupi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Biskupi Paragwaju apelują o demokrację
Komentarze (1)
JW
~Jan Wroncki
16 lutego 2020, 17:46
Paragwaj na "P" i Polska na "P", a jednak coś całkiem innego. Aż zazdrość bierze!

Skomentuj artykuł

Biskupi Paragwaju apelują o demokrację
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.