Biskupi przypominają: szczepionka „moralnym obowiązkiem”

Biskupi przypominają: szczepionka „moralnym obowiązkiem”
fot. depositphotos.com
KAI / ml

Kościoły w Republice Południowej Afryki (RPA) wypowiedziały się 8 lutego w sprawie szczepionki przeciwko koronawirusowi.

„Otrzymanie szczepionki powinno być traktowane jako akt miłości wobec naszych najbliższych”, stwierdził sekretarz generalny Rady Kościołów RPA (SACC), biskup Malusi Mpumlwana. Chcąc zademonstrować „zaufanie” do szczepionki, przedstawiciele Rady Kościołów, do której należą także biskupi katoliccy, zamierzają się publicznie zaszczepić.

Podczas konferencji prasowej zwierzchnicy Kościołów skrytykowali ponadto krążące teorie spiskowe na temat koronawirusa oraz szczepionek. Bp Mpumlwana z Etiopskiego Kościoła Episkopalnego powiedział, że „ochrona zdrowia społeczeństwa jest ważniejsza od wszelkich prywatnych ideologii”. Podkreślił, że "trzeba ufać tylko nauce".

Ze wszystkich krajów kontynentu Republika Południowej Afryki jest najbardziej dotknięta pandemią koronawirusa. Dotychczas zarejestrowano tam niemal 1,5 mln. infekcji. Z rozczarowaniem spotkała się ogłoszona 7 lutego informacja, że szczepionka firmy AstraZeneca tylko w niewielkim stopniu chroni przed południowoafrykańską mutacją wirusa. W ubiegłym tygodniu do Johannesburga dotarł milion szczepionek tej firmy i jest to pierwsza w ogóle dostawa szczepionek przeciwko Covid-19 w tym kraju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Skomentuj artykuł

Biskupi przypominają: szczepionka „moralnym obowiązkiem”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.