"Biskupi są przeciwni małżeństwom jednopłciowym"

"Biskupi są przeciwni małżeństwom jednopłciowym"
(fot. youtube.com/Bistum Eichstätt)
2 lata temu
KAI/ ed

Niemieccy biskupi sprzeciwiają się forsowaniu tzw. "małżeństw jednopłciowych". Abp Heiner Koch, przewodniczący komisji ds. małżeństwa i rodziny przypomniał w rozmowie z berlińską telewizją RBB jednoznaczne stanowisko episkopatu w tej sprawie.

Otwarcie definicji małżeństwa na związki jednopłciowe byłoby jego zdaniem "przerwaniem długowiecznej tradycji" i jakościową zmianą w jego pojmowaniu.

Abp Koch powiedział, że niemieccy biskupi postrzegają małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety, zawarty na całe życie i otwarty na przekazywanie potomstwa. To "całkowicie odpowiada wizji małżeństwa, którą mieli autorzy niemieckiej konstytucji". Zbudowana na wierności trwała więź między mężczyzną i kobietą jest "w najwyższym stopniu cenną przestrzenią dla wychowywania dzieci." Ochrona małżeństwa znalazła swój zapis w konstytucji właśnie ze względu na znaczenie tej formy życia dla społeczeństwa.

Abp Koch podkreślił, że rozróżnienie między małżeństwem a związkami jednopłciowymi nie jest wyrazem homofobii a podkreśleniem różnorodności form życia.

Podczas trwającej kampanii wyborczej do Bundestagu chęć zalegalizowania "małżeństw dla wszystkich" wyraziło już większość niemieckich partii. Socjaldemokraci, Zieloni oraz liberałowie z FDP chcą nawet uzależnić od tego zawarcie przyszłej koalicji. Stawia to w trudnej sytuacji niemieckich chadeków, którzy do tej pory wykluczali zalegalizowanie małżeństw jednopłciowych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Biskupi są przeciwni małżeństwom jednopłciowym"
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

"Biskupi są przeciwni małżeństwom jednopłciowym"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.