Biskupi: solidarność receptą na kryzys

Biskupi: solidarność receptą na kryzys
(fot. sxc.hu)
7 lat temu
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / pz

Antidotum na obecny kryzys może być solidarność. Wskazuje na to Rada Stała Episkopatu Hiszpanii, apelując jednocześnie o nie zrzucanie ciężaru kryzysu na najbardziej bezbronną część społeczeństwa. Biskupi przestrzegają zarazem polityków przed szukaniem wyłącznie własnych interesów, a nie dobra wspólnego.

"Obawiamy się, że kryzys, a przynajmniej jego skutki, nie sięgnęły jeszcze dna. Kraje silniejsze ekonomicznie niż nasz muszą podejmować środki prewencyjne i korekcyjne" - czytamy w deklaracji Rady Stałej Episkopatu Hiszpanii. Widać też, że "rośnie napięcie społeczne, a określone propozycje polityczne dodały niepokojących elementów w chwilach i tak już trudnych". Biskupi podkreślają cierpienie, a zarazem solidarność wielu osób i rodzin. "W wielu wypadkach pracownicy zdecydowali się przyjąć restrykcje dotyczące pracy i wynagrodzenia dla zachowania swoich zakładów i dla dobra wszystkich". Z kolei jedność pokoleniowa w rodzinach pozwala stawić czoła trudnej sytuacji. "Trzeba uznać i podziękować za postawę obywatelską i solidarność tak teraz niezbędne". Biskupi przestrzegają polityków przed szukaniem własnych interesów politycznych lub ekonomicznych i zachęcają do szukania wyjścia z sytuacji. Jednak "bez rodziny, bez ochrony małżeństwa i przyrostu naturalnego, nie będzie trwałego wyjścia z kryzysu" - podkreśla Rada Stała Episkopatu Hiszpanii.

Diecezje, Caritas i inne instytucje kościelne od początku kryzysu starają się pomóc tym, którzy najbardziej cierpią jego konsekwencje, a szczególnie rodzinom wielodzietnym i młodzieży.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Biskupi: solidarność receptą na kryzys
Komentarze (1)
TW
teresa w.
5 października 2012, 21:18
Przeciwko komu powstałą Unia Europejska. Każdy pakt ma jakiś cel.Co było celem ojców założycieli? Większe wpływy w państwach ościennych, przechwyt "realny" filarów gospodarczych, niwy eksporterów,a może napływ tanich robotników i dojście do transparentu-Ja Człowiek jestem bogiem i robię co chcę...? Ciekawe,

Skomentuj artykuł

Biskupi: solidarność receptą na kryzys
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.