Biskupi Wenezueli: żyjemy w kraju totalitarnym

Biskupi Wenezueli: żyjemy w kraju totalitarnym
(fot. episkopat.pl)
2 miesiące temu
KAI / pp

Biskupi Wenezueli wystosowali list pasterski, w którym sytuację w kraju określili jako dramatyczną, a ustrój w nim panujący nazwali totalitaryzmem. Przedstawiciele wenezuelskiego episkopatu uznali też deklaracje administracji prezydenta Nicolasa Maduro o rzekomej normalności w kraju za fałszywe oraz cyniczne.

W dokumencie wezwali wspólnotę międzynarodową do podjęcia działań na rzecz wywarcia nacisku na administrację państwową w Caracas w celu organizacji demokratycznych wyborów. - Żyjemy w reżimie totalitarnym i nieludzkim, któremu towarzyszą represje, przemoc i tortury – napisali w liście wenezuelscy biskupi.

Biskup Juan Carlos Bravo Salazar z diecezji Acarigua-Araure stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że także członkowie hierarchii katolickiej w tym kraju poddawani są naciskom oraz inwigilacji ze strony reżimu w Caracas. - Jestem szczęśliwy, że mnie śledzą – stwierdził wenezuelski hierarcha.

Nicolas Maduro, który doprowadził Wenezuelę do katastrofalnej sytuacji gospodarczej, jest oskarżany o rządy dyktatorskie, łamanie praw człowieka, a także o nieuczciwe zwycięstwo w wyborach w 2018 r. Po tym jak Maduro odmówił powtórzenia wyborów ponad 40 państw świata oraz Parlament Europejski opowiedziało się w lutym ub.r. po stronie Juana Guaido, samozwańczego prezydenta Wenezueli.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
22,14 zł
36,90 zł

Są takie momenty, kiedy brakuje nam tchu.
Są takie chwile, kiedy nie mamy już na nic sił.
Są takie dni, kiedy trudno nam dostrzec nadzieję.

Nadziejnik, który trzymasz w swoich rękach, jest właśnie...

Skomentuj artykuł

Biskupi Wenezueli: żyjemy w kraju totalitarnym
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Biskupi Wenezueli: żyjemy w kraju totalitarnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.