Biuro Prasowe Watykanu ogłosiło program papieskiej podróży do Marsylii

Biuro Prasowe Watykanu ogłosiło program papieskiej podróży do Marsylii
Fot. GIUSEPPE LAMI / ANSA / PAP
KAI / jk

W dniach 22-23 września Ojciec Święty uda się do Francji, aby w Marsylii wziąć udział w zakończeniu „Spotkań Śródziemnomorskich”. Będzie to 44. podróż zagraniczna papieża Franciszka.

Dwudniowa wizyta w Marsylii rozpocznie się w piątek 22 września po południu – o godz. 14.35 samolot papieski wystartuje z międzynarodowego lotniska Rzym/Fiumicino – lądowanie w Marsylii przewidziane jest na godz. 16.15. Na miejscu papieża Franciszka przywita prezydent Republiki Francuskiej. O godz. 17.15 tego samego dnia odbędzie się modlitwa maryjna wraz z duchowieństwem w bazylice Notre Dame de la Garde – tam też papież zwróci się ze słowami pozdrowienia do uczestników spotkania. O godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z przywódcami religijnymi przy pomniku poświęconym marynarzom i migrantom zaginionym na morzu.

Następnego dnia rano w pałacu arcybiskupim odbędzie się prywatne spotkanie z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji ekonomicznej. O godz. 10.00 Franciszek weźmie udział w sesji końcowej „Spotkań Śródziemnomorskich” w Palais du Pharo – podczas tego spotkania papież wygłosi przemówienie. Na godz. 11.30 przewidziane jest spotkanie z prezydentem Republiki w Palais du Pharo. Po południu o godz. 16.15 Franciszek będzie przewodniczył mszy świętej na Stade Vélodrome, wtedy też wygłosi homilię. O 18.45 na międzynarodowym lotnisku w Marsylii rozpocznie się ceremonia pożegnalna. Po godz. 19.00 samolot papieski odleci do Rzymu.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Andrea Tornielli

„Jak możesz wątpić w szatana, skoro ja widzę go cały czas?”

Święty Ojciec Pio nigdy nie wahał się, odpowiadając na pytanie o to, kim jest diabeł. Dla niego nie był on uosobieniem naszych lęków czy...

Skomentuj artykuł

Biuro Prasowe Watykanu ogłosiło program papieskiej podróży do Marsylii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.