Blask gwiazdy, która wskazuje drogę do Boga

Blask gwiazdy, która wskazuje drogę do Boga
Fot. Jakub Kołacz SJ
KEP / jk

Uroczystość Objawienia Pańskiego, to także Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Z tej okazji ordynariusz diecezji kieleckiej bp Jan Piotrowski, były misjonarz, obecnie przewodniczący Komisji ds. Misji Konferencji Episkopatu Polski, wydał specjalny komunikat, w którym zachęca do wspierania dzieła misyjnego Kościoła przez modlitwę, ofiarowanie cierpienia oraz pomoc materialną.

„Wraz z Mędrcami rozpoczyna się pielgrzymka ludzkości ku Jezusowi Chrystusowi – Bogu, który narodził się w Betlejem; który oddał życie za nas na krzyżu, i który jako Zmartwychwstały, pozostaje z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. Dzisiejsza uroczystość ukazuje nam zatem otwarcie horyzontów zbawienia dla wszystkich narodów, dla których świadectwo życia staje się najlepszą formą ewangelizacji” – napisał we wstępie do swego przesłania na ten dzień. Dalej zaznacza, iż hasło duszpasterskie bieżącego roku, które brzmi „Wierzę w Kościół Chrystusowy”, zachęca do poszukiwania Mesjasza, aby gdy go znajdziemy, móc go uwielbić, jeszcze bardziej ukochać i konsekwentnie dawać o nim świadectwo, wierząc, że dzięki naszym słowom, także inni uwierzą w Jezusa i wyruszą na drogę poszukiwania go w ich życiu. „Uczmy się od Mędrców zaufania znakom, które daje Bóg, a które pozwalają przejść drogę ku Niemu. Oni wsłuchiwali się w głos Pism Świętych, bo tylko one mogły wskazać im miejsce narodzenia Mesjasza. Dla nas też Słowo Boże winno być prawdziwą gwiazdą na drodze wiary, która prowadzi do Boga i do Kościoła. Dlatego pozwólmy się prowadzić przez gwiazdę, którą jest Słowo Boże”. Dalej zaznacza, że dziś takimi „gwiazdami” są dziś żywi ludzie.

Biskup zwraca też uwagę na niebezpieczeństwa współczesnego zobojętnienia oraz na pokusy, które sprawiają, że ludzie – pozbawieni światła Bożej gwiazdy – zaczynają błądzić, podążając za tym, co nie daje prawdziwego szczęścia. „Pamiętajmy, że niebo nad nami usłane jest też fałszywymi gwiazdami, które łudzą szczęściem i spełnieniem. Trzeba je rozpoznać i nie iść za nimi, bo na takiej drodze czeka nas niemiłe rozczarowanie. Ale są też i tacy, którzy nie rozpoznają żadnej gwiazdy. Jak wygląda świat bez gwiazdy, bez Betlejem – widać dzisiaj w tych miejscach, gdzie giną niewinni ludzie. Jak wygląda świat bez Gwiazdy, bez Betlejem, widać w świecie, który staje się bezbożny, bo pozbywa się Boga”. „Zachęcam wszystkich – pisze bp Piotrowski – także tych, którzy zgubili gwiazdę lub podążają za fałszywymi gwiazdami, by udali się wraz z Trzema Królami do Betlejem. Idąc z nimi, dojdziemy do Betlejem, do Kościoła i tam znajdziemy Jezusa”.

Na koniec w imieniu misjonarzy i misjonarek pracujących w różnych zakątkach świata, biskup dziękuje za wsparcie i pomoc, ale także wciąż do niego zachęca, podkreślając, że praca naszych rodaków na misjach sprawia, że ubodzy i potrzebujący, a także wszyscy szukający Boga, mogą go odnaleźć i pokochać.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Henryk Pietras SJ

W co od pierwszych wieków wierzyli chrześcijanie? I jak tę wiarę pojmowali?

Wciągająca opowieść o szukaniu rozumienia wiary i o zmaganiach z jej wypaczeniami. A także o tym, jak łatwo przekraczało się granicę ortodoksyjnego myślenia,...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Blask gwiazdy, która wskazuje drogę do Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.