Blisko 300 tys. zł za pączki wysłane do Afryki

KAI / slo

291 tys. 331,23 zł - dokładnie tyle pieniędzy udało się zebrać w akcji "Wyślij pączka do Afryki". Kapucyni podsumowali inicjatywę pomocy misjom w Republice Środkowoafrykańskiej, która odbyła się w Tłusty Czwartek.

"Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu w akcję "Wyślij pączka do Afryki" możliwe stało się to, co wydawało się niemożliwym - pisze Piotr Gajda w specjalnym liście podsumowującym akcję pomocy misjom w Republice Środkowoafrykańskiej.

- Wielu spośród poszkodowanych mieszkańców RCA na nowo mogło odzyskać to, co - wydawało się - bezpowrotnie zabrała rebelia. Nadzieję. I wiarę. Że nie są sami. Że wszyscy jesteśmy braćmi i dziećmi jednego Ojca!" - dodaje organizator projektu "Wyślij pączka do Afryki" podkreślając, że to świadectwo to najlepsze, co mogliśmy dać mieszkańcom RCA w tych trudnych dniach.

Dzięki ofiarności przyjaciół misji kapucyńskich w Afryce udało się zebrać blisko 300 tys. zł. Na kwotę złożyły się ofiary składane do puszek pod kościołami, w których posługują bracia kapucyni, wpłaty darowizn od zaprzyjaźnionych cukierni w całej Polsce, gdzie można było kupić "afrykańskie pączki", wpłaty od szkół i przedszkoli a także innych instytucji organizujących zbiórki i kiermasze misyjne.

Do tej pory, za zebrane pieniądze, wysłano do RCA 5,5 tony pomocy humanitarnej (leków, mleka w proszku, kaszek modyfikowanych dla dzieci) a także bidony na wodę, koce, odzież, żywność długoterminową, artykuły szkolne i sprzęty gospodarstwa domowego. Bracia pracujący na misjach otrzymali też pomoc finansową do rozdysponowania na miejscu na zakup żywności i materiałów budowlanych do odbudowy domów. Pozostała kwota, ok. 60 tys. zł, zostanie w najbliższym czasie wydana na zakup kolejnej partii pomocy humanitarnej.

"Akcja dobiegła końca, ale proszę nie zapominaj o misjonarzach oraz ich podopiecznych. Trwajmy nadal we wspólnej modlitwie" - prosi na końcu listu Piotr Gajda i już zaprasza do przyszłorocznej akcji.

"Wyślij pączka do Afryki" to akcja charytatywna prowadzona przez Fundację Kapucyni i Misje, która miała na celu pozyskanie środków na zorganizowanie pomocy humanitarnej dla ofiar wojny w Republice Środkowoafrykańskiej, pozostających pod opieką misjonarzy kapucynów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Blisko 300 tys. zł za pączki wysłane do Afryki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.