Boże Ciało 2024: "Katolicy na ulicy" tym razem na molo w Sopocie

Boże Ciało 2024: "Katolicy na ulicy" tym razem na molo w Sopocie
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

Ewangelizacyjne wydarzenie "Katolicy na ulicy" zawita w tym roku w Boże Ciało na molo w Sopocie. Głównym elementem akcji będzie modlitwa uwielbieniowa, świadectwa nawrócenia oraz rozmowy z wolontariuszami z Odnowy w Duchu Świętym i Ruchu Światło Życie Archidiecezji Gdańskiej. Organizatorem jest Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji.

Czym jest wydarzenie "Katolicy na ulicy"?

"Katolicy na ulicy" to coroczne wydarzenie ewangelizacyjne organizowane przez Gdańską Szkołę Nowej Ewangelizacji w Boże Ciało. Tym razem spotkanie zaplanowane zostało na molo w Sopocie. Współorganizatorami są Odnowa w Duchu Świętym oraz Ruch Światło Życie Archidiecezji Gdańskiej.

Wydarzenie wpisuje się w obchody uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała, które poprzez przechodzące tego dnia ulicami miast procesje jest przez katolików traktowane także jako publiczne wyznanie wiary.

Rdzeniem tegorocznej edycji "Katolików na ulicy" będzie modlitwa uwielbienia prowadzona na scenie przez wszystkie zaangażowane grupy. Oprócz tego będziemy mogli usłyszeć Dobrą Nowinę oraz świadectwa nawrócenia. Poza sceną w trakcie wydarzenia będą posługiwać grupy: ewangelizatorów oraz modlitwy wstawienniczej - zapowiadają organizatorzy. Początek w czwartek 30 maja o godz. 15.30 na molo w Sopocie.

DEON.PL POLECA

Czego szukamy w życiu?

Hasłem tegorocznej edycji akcji "Katolicy na ulicy" są słowa "On jest tu". Towarzyszy mu pytanie "Kogo szukasz?". - Słowa te odzwierciedlają sytuację dzisiejszego człowieka, który często jest zagubiony w swoim życiu. Jak wiele osób, nie wie do końca, czego szuka czy za czym podąża. Szukamy zaspokojenia siebie w dzisiejszym świecie, ale to nie przynosi nam szczęścia. Bo tak naprawdę człowiek szuka i pragnie czegoś więcej. Tym pragnieniem jest spotkanie ze swoim Stwórcą, z Bogiem, który jest dobrym Ojcem. ON JEST TU. Ojciec, który pragnie obdarzyć miłością każde swoje dziecko. Ojciec, który nikogo nie odrzuca ani nie przekreśla. W sposób szczególny swój wzrok kieruje na ludzi zranionych przez życie: biednych, pokrzywdzonych, zniewolonych i grzeszników. Bóg pragnie się spotkać także z Tobą, bo ON JEST TU. Czy odpowiesz na Jego zaproszenie? - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Poszukiwane są osoby, które mógłby wesprzeć przeprowadzenie akcji. Potrzeba ewangelizatorów gotowych do głoszenia Słowa, świadectwa, rozmowy z ludźmi. Poszukiwani są też wstawiennicy gotowi do modlitwy za tych, którzy tego potrzebują, a także wolontariusze chętni do wsparcia logistycznego oraz organizacyjnego.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Boże Ciało 2024: "Katolicy na ulicy" tym razem na molo w Sopocie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.