Bożonarodzeniowe choinki zbyt prowokujące

Bożonarodzeniowe choinki zbyt prowokujące
(fot. lydia susan/flickr)
KAI / apio

Burmistrz Nazaretu Górnego (Illit) nie zgodził się, by na ulicach i placach miasta pojawiły się choinki, gdyż uznał, że ten symbol Bożego Narodzenia jest zbyt prowokujący.

W położonym u stóp góry Tabor mieście znajduje się znaczące skupisko arabskich chrześcijan. Burmistrz Shimon Gapso odrzucając ich prośbę, by w dzielnicach arabskich pojawiły się bożonarodzeniowe choinki, podkreślił, że Nazaret Illit to miasto żydowskie.

Shukri Awawdeh, muzułmański radny miejski, przyznaje, że nie rozumie tej decyzji. - Mówiliśmy mu, że dekorowanie drzewka jest zwykłym okazywaniem szczęścia i radości z innymi ludźmi w mieście. Tutejsi żydzi, chrześcijanie i muzułmanie żyją w zgodzie, ale gdy burmistrz robi coś takiego, to nie czyni spraw lepszymi -  dodał.

Miasto Nazaret Illit jest położone w Dolnej Galilei, około 4 km na zachód od Góry Tabor. Liczy około 40 tys. mieszkańców. Według danych izraelskiego urzędu statystycznego z 2001 roku 91 proc. zamieszkałych tu ludzi to Żydzi. Spośród 9-procentowej mniejszości arabskiej 6,7 proc. stanowią chrześcijanie i 2,3 proc. muzułmanie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bożonarodzeniowe choinki zbyt prowokujące
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.