Bp Andrzej Czaja udzielił dyspensy ogólnej w związku z koronawirusem

Bp Andrzej Czaja udzielił dyspensy ogólnej w związku z koronawirusem
(foto episkopat.pl)
1 rok temu
PAP / df

Biskup diecezji opolskiej Andrzej Czaja udzielił dyspensy ogólnej od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej mszy świętej. Treść dyspensy została zamieszczona na oficjalnej stronie diecezji.

Dyspensa dotyczy osób, które przebywają na terenie diecezji opolskiej w okresie od III do V niedzieli trwającego Wielkiego Postu. Od udziału w mszy zwolnione są osoby starsze, z objawami infekcji, dzieci i młodzież szkolna, a także wszyscy, którzy czują obawę przez zarażeniem. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na mszy nie jest grzechem.

W dokumencie biskup Czaja zobowiązał wszystkich wiernych, szczególnie proboszczów i rektorów kościołów, do przestrzegania zasad zawartych w Zarządzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 marca 2020 roku. Zwrócił przy tym szczególną uwagę, by zgodnie z zaleceniami organów państwowych z dnia 13 marca, księża dopilnowali, aby na mszach wewnątrz kościoła przebywało maksymalnie 50 osób.

Jednocześnie duchowny zachęca wiernych do udziału w mszach za pośrednictwem masowego przekazu oraz "gorliwego błagania, skierowanego do Pana, o powstrzymanie szerzącej się epidemii oraz ofiarowania swoich modlitw i cierpień w intencji chorych, zmarłych i ich rodzin".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Andrzej Czaja udzielił dyspensy ogólnej w związku z koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.