Bp Jan Piotrowski: działalność misyjna należy do istoty Kościoła, który tworzymy

Bp Jan Piotrowski: działalność misyjna należy do istoty Kościoła, który tworzymy
Działalność misyjna, z woli Chrystusa, należy do istoty Kościoła, który tworzymy. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos
KAI / pk

Działalność misyjna, z woli Chrystusa, należy do istoty Kościoła, który tworzymy. W nim wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami - przypomina bp Jan Piotrowski w przesłaniu na Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym roku, pod hasłem "Chrystus nadzieją dla świata", święto przypada 6 stycznia, podczas Uroczystości Objawienia Pańskiego.

  • Biskup Jan Piotrowski podkreśla, że misyjna działalność to istotny element wiary, a każdy chrześcijanin ma obowiązek angażować się w misję szerzenia Ewangelii.
  • Polska wspiera 1662 misjonarzy działających w 99 krajach poprzez modlitwę, ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny oraz pomoc w edukacji, medycynie i dziełach charytatywnych.
  • Hasło "Chrystus nadzieją dla świata" wzywa do odnajdywania siły w wierze, która pozwala przezwyciężać trudności i budować lepszą przyszłość.

Bp Piotrowski podkreślił, że hasło tegorocznego Dnia Modlitwy i Pomocy Misjom "Chrystus nadzieją dla świata" współgra z pragnieniem Trzech Mędrców. - Żyjąc w świecie nękanym przez niepewność jutra, zranionym nienawiścią, wojnami, niesprawiedliwością i mrokiem grzechu, my również - jak Mędrcy, owi pielgrzymi nadziei - szukamy Kogoś, kto doda odwagi w walce ze złem i naszymi ludzkimi słabościami, umocni darem męstwa w pokonywaniu życiowych przeszkód i ukaże perspektywę lepszej przyszłości - zaakcentował.

Misyjny obowiązek każdego chrześcijanina

Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji podkreślił, że uroczystość obchodzona 6 stycznia, przypomina o obowiązku misyjnym każdego chrześcijanina. - Działalność misyjna, z woli Chrystusa, należy do istoty Kościoła, który tworzymy. W nim wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami - zaakcentował biskup. Podkreślił również, że to Chrystus stanowi nadzieję "na przebaczenie i pojednanie, solidarność i braterską miłość".

- Jesteśmy wdzięczni Bogu, który jest miłością (por. 1 J 4, 16) za posługę 1662 misjonarek i misjonarzy z Polski, głoszącym Ewangelię w 99 krajach świata. Dzisiaj wspieramy modlitwą i ofiarą tych, którzy w młodych Kościołach misyjnych słowem i czynem dzielą się swą wiarą. Misjonarki i misjonarze nie tylko mówią o nadziei, ale ją uobecniają wśród ubogich i potrzebujących wsparcia - zaznaczył przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Wskazał również na prowadzone przez nich dzieła charytatywne, edukacyjne, medyczne, które przywracają nadzieję tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

DEON.PL POLECA


Bp Piotrowski przypomniał, że ofiary zebrane tego dnia we wszystkich parafiach w Polsce są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. - Ten fundusz służy materialnemu wsparciu polskich misjonarzy oraz utrzymuje Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, gdzie obecnie 7 osób przygotowuje się do posługi misyjnej, a są wśród nich 2 kapłani diecezjalni, 2 kapłani zakonni, 2 siostry zakonne i 1 osoba świecka - wyliczył, dodając, że ofiary zebrane w czasie misyjnego kolędowania, w tym roku zostaną przekazane dzieciom z Demokratycznej Republiki Konga.

Na koniec podziękował za modlitwę, troskę o misje i ofiarność oraz życzył wszystkim doświadczenia nadziei jaką jest Chrystus dla świata.

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Bp Jan Piotrowski: działalność misyjna należy do istoty Kościoła, który tworzymy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.