Bp Libera: podziękujmy za łaskę powołania

Bp Libera: podziękujmy za łaskę powołania
(fot. Tobyotter / Foter / CC BY)
KAI / mh

"Podejmując modlitwę w rodzinie powołanych, będziemy dziękować Bogu w tym szczególnym dniu za łaskę powołania i zarazem wspierać się wzajemnie na drodze apostolstwa" - napisał bp Piotr Libera w zaproszeniu skierowanym do osób konsekrowanych w diecezji płockiej. Uroczystej Eucharystii w katedrze płockiej 2 lutego w Światowym Dniu Życia Konsekrowanego przewodniczyć będzie biskup pomocniczy Roman Marcinkowski.

W swym zaproszeniu na Dzień Życia Konsekrowanego bp Piotr Libera przypomina, ze został on ustanowiony przez bł. Jana Pawła II. Zaznacza, ze podejmując modlitwę w rodzinie powołanych, osoby konsekrowane będą dziękować Bogu za "łaskę powołania i zarazem wspierać się wzajemnie na drodze apostolstwa". "Prośmy też gorąco Pana o dar nowych powołań do życia zakonnego" - zaleca biskup płocki.

Informuje również, że w tym roku nie będzie mógł osobiście świętować razem z osobami konsekrowanymi, ponieważ będzie przebywał w Rzymie z wizytą "Ad limina Apostolorum. "Bądźcie pewni jednak mojej gorącej modlitwy za wszystkie siostry zakonne i wdowy konsekrowane oraz wszystkich zakonników posługujących w diecezji płockiej. Będę ją zanosił za przyczyną świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz błogosławionego Jana Pawła II. Przesyłam słowa pozdrowień i pasterskie błogosławieństwo“ -obiecuje hierarcha.

Głównym uroczystościom w Światowym Dniu Osób Konsekrowanych w niedzielę 2 lutego w bazylice katedralnej płockiej przewodniczyć będzie biskup pomocniczy Roman Marcinkowski. Rozpoczną się one Mszą św. w płockiej katedrze o godzinie 10.00, z udziałem przedstawicieli zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich oraz wdów konsekrowanych z diecezji płockiej. Następnie odbędzie się tradycyjne spotkanie w Opactwie Pobenedyktyńskim, połączone z agapą.

Tradycyjnie tego dnia w diecezji płockiej, zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski z dnia 29 listopada 2002 r. oraz decyzją biskupa płockiego, ofiary pieniężne zebrane na tacę w Święto Ofiarowania Pańskiego, przeznaczone będą na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Libera: podziękujmy za łaskę powołania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.