Bp Lityński do oazowiczów: Bóg dziś potrzebuje waszego świadectwa

Bp Lityński do oazowiczów: Bóg dziś potrzebuje waszego świadectwa
(fot. YouTube / Gość Zielonogórsko-Gorzowski)
1 rok temu
KAI / df

„Bóg dziś potrzebuje waszego świadectwa, waszego zaangażowania! Bóg potrzebuje Ciebie! Kościół diecezjalny potrzebuje Ciebie w dziele ewangelizacji!” – powiedział bp Tadeusz Lityński do uczestników pielgrzymki Ruchu Światło-Życie. Już po raz 45 odbyła się w pierwszą niedzielę września w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Doroczna pielgrzymka odbywa się w pierwszą niedzielę września w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Biorą w niej udział dzieci, młodzież i rodziny. Oczywiście w tym roku pielgrzymka, z powodu pandemii, była znacznie skromniejsza.

W tym roku liturgii przewodniczył jej bp Tadeusz Lityński, który w homilii odniósł się do formacji w Ruchu Światło-Życie. – Cała formacja Ruchu Światło-Życie, pierwszy stopień, gdy wybieramy Jezusa, jako naszego Boga i Zbawiciela, drugi stopień, gdy przeżywamy nasz exodus i trzeci, gdy rozkochujemy się w Kościele, mają nas doprowadzić do doświadczenia przemieniającej miłości Boga, w której jesteśmy odkupieni, usprawiedliwieni, i powołuje, by tą miłością zmieniać świat – mówił w homilii biskup.

Duchowny podkreślił, że to bardzo ważne zadanie, które stoi dziś przed Kościołem. –Pokazywać tę miłość tam, gdzie żyjemy. Sami widzicie, jak wielu rówieśników dziś rezygnuje niestety z udziału w niedzielnej Mszy św., z katechezy w szkole, jak wielu znajomych, też z powodu pandemii, przestaje uczestniczyć w życiu parafii – kontynuował.

W tym roku hasłem pielgrzymki były słowa: „Dojrzałość w Chrystusie”. – U progu wejścia w nowy rok naszej formacji pokazuje, co to znaczy być dojrzałym chrześcijaninem. To tak, jak u św. Józefa pozwolić, aby Słowo Boże tłumaczyło nasze życie, aby usłyszeć tak, jak on od Boga: zobacz, co w tej sytuacji możesz zrobić! – podkreślił bp Lityński.

Biskup odniósł się także do trwającej pandemii, która uniemożliwiła normalną formację oazową. – Od marca utrudnione było spotykanie się w naszych wspólnotach, nie odbyło się wiele wydarzeń religijnych, np. Diecezjalny Dzień Młodych, Lednica, w większości nie przeżyliśmy oaz wakacyjnych, na które tak bardzo czekaliśmy. Mogło w tym wszystkim pojawić się poczucie bezsensowności, jakiejś porażki, może załamania, jak u św. Józefa. To dzisiejsze słowo mówi nam: „Bóg jest z nami"! Dojrzałość zawsze zaczyna się od zaufania, że choć nie rozumiem tego, co się wokół dzieje, to jednak z Bogiem szukam dobra, które w każdej sytuacji może stać się moją siłą do wejścia w moje życie – podkreślił hierarcha.

Po homilii odbyło się ustanowienie nowych animatorów liturgii, ceremoniarzy i precentorek. Na zakończenie odbyło się przekazanie posługi nowym parom animatorskim, a później bp Tadeusz Lityński poświęcił ziarno siewne i dewocjonalia.

Moderatorem Ruchu Światło-Życie w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej jest ks. Adrian Put, a moderatorem Domowego Kościoła – ks. Ryszard Stankiewicz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Lityński do oazowiczów: Bóg dziś potrzebuje waszego świadectwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.