Bp Lityński o osobistej i rodzinnej intronizacji Pisma Świętego w domach

Bp Lityński o osobistej i rodzinnej intronizacji Pisma Świętego w domach
(fot. Gość Zielonogórsko-Gorzowski / youtube.com)
KAI / pp

„Chciałbym poprosić o osobistą i rodzinną intronizację Pisma Świętego w naszych domach” – powiedział bp Tadeusz Lityński, przypominając wiernym o rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym. Biskup zielonogórsko-gorzowski zachęca wszystkich diecezjan, aby włączyli się w obchody Tygodnia Biblijnego, który odbywa się od 26 kwietnia do 2 maja.

– Dzisiejsza niedziela to również dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego, który odbywa się już po raz czwarty – przypomniał bp Lityński na początku filmiku, który znalazł się na stronie internetowej oddziału zielonogórsko-gorzowskiego Gościa Niedzielnego.

DEON.PL POLECA
– Chciałbym zachęcić tą drogą przekazu internetowego do osobistej lektury Pisma Świętego (…). Chciałbym poprosić o osobistą, rodzinną intronizację Pisma Świętego w naszych domach, aby po to Pismo Święte sięgnąć i otworzyć. Aby Biblia w tym tygodniu stała się źródłem naszej modlitwy i naszej medytacji – dodał.

Biskup poprosił o głośne odczytanie fragmentu Pisma Świętego w domach. – Tak, aby to żywe słowo Boże wypełniło przestrzeń naszego mieszkania. Niech ten fragment będzie okazją do tego, aby tym Bożym pokarmem karmić się i troszczyć się, aby tym pokarmem karmili się nasi bliscy – zauważył duchowny.

– Niech to będzie nasza osobista odpowiedź na ten Tydzień Biblijny w naszej ojczyźnie i naszym domu – dodał.

Na stronie zielonogórsko-gorzowskiego oddziału "Gościa Niedzielnego" zgg.gosc.pl są także materiały na Tydzień Biblijny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Słowo rozpala wiarę, z wiary rodzi się nadzieja

Książki abp Grzegorza Rysia to Ewangelia głoszona z niezwykłą mocą i wiarą. Autor, jak mało kto przekazuje Słowo, które nie jest przysłonięte efektowną retoryką, ale żywym doświadczeniem...

Skomentuj artykuł

Bp Lityński o osobistej i rodzinnej intronizacji Pisma Świętego w domach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.