Bp Marczak do celników: bądźcie celnikami z powołania!

Bp Marczak do celników: bądźcie celnikami z powołania!
(fot. youtube.com/maskacjusz)
KAI / sz

W przeddzień liturgicznego święta, św. Mateusza apostoła i ewangelisty, w bazylice archikatedralnej łódzkiej odbyła się Msza święta w intencji pracowników Krajowej Administracji Skarbowej i ich rodzin. Liturgii przewodniczył bp Marek Marczak, administrator archidiecezji łódzkiej.

W homilii, którą wygłosił proboszcz katedry ks. prał. Ireneusz Kulesza, przypomniał biblijny moment powołania św. Mateusza, który w swoim życiu zajmował się pobieraniem podatków, gdyż był celnikiem. - To wezwanie Chrystusa, skierowane do Mateusza - pójdź za mną! - objawia mu udział w nowej, nie znanej jeszcze rzeczywistości. Możemy powiedzieć, że powołanie Mateusza, to wyznaczenie mu zupełnie nowej misji! - podkreślił proboszcz katedry.

Przypomniał również postać biblijnego Zacheusza, który będąc celnikiem bardzo chciał zobaczyć Jezusa, mimo swojego niskiego wzrostu. - Jezus pierwszy go zobaczył - mówił ks. Kulesza - i zatrzymał się u niego w domu. To spotkanie celnika Zacheusza z Chrystusem, zmieniło całe jego dotychczasowe życie. Podobnie jak w przypadku Zacheusza, może być i w życiu każdego z nas, gdy doświadczymy spotkania z Chrystusem - mówił kaznodzieja.

Przed błogosławieństwem Administrator Archidiecezji złożył zebranym życzenia. - Chciałbym życzyć wszystkim, którzy służą w Krajowej Administracji Skarbowej, abyście stawali się celnikami z powołania! Aby waszym wzorem był św. Mateusz, wasz patron oraz abyście służyli Polsce najlepiej jak tylko potraficie, a służba ta, przynosiła wam dużo satysfakcji. - mówił bp Marczak.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Marczak do celników: bądźcie celnikami z powołania!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.