Bp Mazur do młodych: Czas na otwarte mówienie o swojej wierze!

Bp Mazur do młodych: Czas na otwarte mówienie o swojej wierze!
Biskup Jerzy Mazur na zlocie harcerskim. Źródło: diecezjaelk.pl
KAI / mł

- Kościół was potrzebuje! Nie czas teraz wstydzić się Ewangelii, ale czas głosić ją na dachach - mówił do młodych harcerzy ełcki biskup Jerzy Mazur. Hierarcha przewodniczył mszy św. w trakcie zlotu w bazie harcerskiej „Orle Gniazdo” w Opartowie k. Rajgrodu.

Zlot Harcerski został zorganizowany na koniec wakacji, aby dziękować Panu Bogu za 30 lat istnienia diecezji ełckiej. Obchody rozpoczęły się uroczystym apelem, podczas którego przemawiał najstarszy harcerz obecny na zlocie, hm. Marian Podlecki. Prosił, aby harcerze strzegli w swoim sercu wielkiej wartości jakim jest służba Bogu, Ojczyźnie i bliźnim. Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Jerzy Mazur, biskup ełcki.

- Bóg bez człowieka jest nadal Bogiem, ale człowiek bez Boga jest niczym - mówił biskup, odnosząc się do kwestii "usuwania Boga ze sztandarów". Chwaląc harcerską służbę w diecezji, bp Mazur zachęcał druhów i druhny do odważnego stawania się prawdziwymi uczniami Chrystusa.

- Kościół was potrzebuje! – podkreślał biskup. Za św. Janem Pawłem II powtórzył: - Nie czas teraz wstydzić się Ewangelii, ale czas głosić ją na dachach. Dla nas będzie to postępowanie, na co dzień, zgodnie z zasadami moralnymi oraz otwarte mówienie o swojej wierze, szczególnie pośród bliskich, przyjaciół, znajomych oraz wszystkich tych, których Bóg postawi na naszej drodze. Przypomniał też słowa bł. kard. Wyszyńskiego, który był harcerskim instruktorem - podharcmistrzem:  "Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów: serce orle i wzrok orli ku przyszłości”.

Na obchody przybyli również harcerze z sąsiedniej archidiecezji białostockiej z ks. hm. Aleksandrem Dobrońskim. Wicekurator Wojciech Cybulski dziękował młodzieży za dobry przykład służby harcerskiej dla rówieśników w szkole. Życzył, „aby harcerze byli zawsze solidni i nie ulegali podszeptom złego”. Po południu harcerze uczestniczyli w biegu terenowym, podczas którego pogłębili wiedzę o diecezji ełckiej. Obchody 30 lecia diecezji ełckiej po harcersku zakończyło obrzędowe ognisko.

KAI / mł 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Arkadiusz Nocoń, ks. Waldemar Turek, ks. Tadeusz Wojda SAC

Książka Okruchy Ewangelii to zbiór mądrych i inspirujących homilii na rok A, B i C trzech różnych autorów, pracowników Kurii Rzymskiej. Powstała na podstawie audycji nagranych przez sekcję polską Radia Watykańskiego w latach 2009-2012 i...

Skomentuj artykuł

Bp Mazur do młodych: Czas na otwarte mówienie o swojej wierze!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.