Bp Mering wzywa do modlitwy o powołania

KAI / slo

Z apelem o modlitwę w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych zwrócił się dziś do diecezjan biskup włocławski Wiesław Mering. W specjalnej odezwie zachęca do "stworzenia warunków, by młodzi ludzie otoczeni modlitwą dostrzegli piękno Bożej miłości i wielkodusznie i bez lęku odpowiedzieli na dar powołania".

- Oby nie brakło odwagi także w sercach tych, którzy myślą o wstąpieniu do naszego włocławskiego Seminarium Duchownego! Módlmy się więc ufnie do Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo; prośmy dobrego Pasterza, aby dał nam pasterzy według Serca Swego - pisze w odezwie do wiernych bp Mering.

Przytaczając słowa Benedykta XVI z tegorocznego Orędzia na Dzień Modlitw o Powołania, że "należy na nowo głosić, zwłaszcza nowym pokoleniom, pociągające piękno Bożej miłości, bo to piękno jest tajemniczą sprężyną, jest motywacją, której nie zabraknie nawet w najtrudniejszych okolicznościach" bp Mering stwierdził, że dziś "niewybredne ataki na Kościół, biskupów i kapłanów podsycane w mediach tworzą nieprzychylną atmosferę dla wzrostu ziarna powołania".

Biskup włocławski, zwracając się bezpośrednio do młodych, zachęca: - Wam, drodzy młodzi przyjaciele, którzy słyszycie głos Bożego wezwania chcę więc dodać otuchy i powiedzieć, że droga powołania kapłańskiego czy zakonnego jest wspaniałą życiową przygodą. Bądźcie pewni, że w czasie podejmowania ważnych dla życia decyzji towarzyszyć wam będziemy naszą modlitwą.

W diecezji włocławskiej szczególna modlitwa o powołania trwać będzie przez cały maj.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Mering wzywa do modlitwy o powołania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.