Bp Miziński prosi żeńskie zgromadzenia zakonne w Polsce o modlitwę w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych

Bp Miziński prosi żeńskie zgromadzenia zakonne w Polsce o modlitwę w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych
(fot. episkopat.pl)
kai / pch

Bp Miziński zwrócił się do wszystkich sióstr zakonnych w Polsce, kierując 30 listopada br. pismo na ręce Matki Maksymilli Pliszki, Przewodniczącej Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych oraz do Matki Weroniki Sowulewskiej, Przewodniczącej Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych.

W liście przypomniał, że podczas Zebrania Plenarnego, które miało miejsce na Jasnej Górze 19 listopada br., Konferencja Episkopatu Polski podkreśliła potrzebę modlitwy w intencji ochrony życia. Przypomniał słowa komunikatu z tego zebrania, w którym czytamy: "Na progu adwentu biskupi przypominają o godności każdego ludzkiego życia, którego wartość ukazał Chrystus swoim wcieleniem i narodzeniem. W tym duchu biskupi proszą o modlitwę, aby prawo stanowione chroniło życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci".

W związku z tym bp Artur Miziński prosił o modlitwę w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych oraz w intencji ojców i matek, by z miłością przyjęli potomstwo, którym ich Bóg obdarzył. W liście napisał: "Módlmy się także za legislatorów, aby respektowali prawo do życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, a także abyśmy sami byli wrażliwi na potrzeby rodziców oczekujących potomstwa".

Nawiązując do wspomnianego komunikatu księży biskupów, prosił o taką modlitwę szczególnie podczas Adwentu i zachęcił, aby omadlać tę sprawę także w ciągu całego roku.

Na zakończenie listu, Sekretarz Generalny KEP życzył wszystkim siostrom zakonnym błogosławionego Adwentu. "Maryja, którą symbolizuje roratnia świeca, niech rozprasza ciemności i prowadzi do Jezusa, którego narodziny będziemy wkrótce radośnie świętowali" - napisał bp Miziński.

W Polsce jest prawie 20 tys. sióstr zakonnych, które należą do ponad 110 zakonów lub zgromadzeń zakonnych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Miziński prosi żeńskie zgromadzenia zakonne w Polsce o modlitwę w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.