Bp Muskus apeluje: "pozostańcie w domach!"

Bp Muskus apeluje: "pozostańcie w domach!"
(fot. diecezja.p)
facebook.com / KAI / pp

"Miej odwagę upomnieć swojego proboszcza, gdy postępuje wbrew zaleceniom służb i KEP" - to jedna z pięciu rad biskupa. Sprawdźcie jakie są pozostałe.

"Mimo niepokojących informacji o stałym wzroście zachorowań, na niektórych stronach internetowych (parafialnych czy klasztornych) wciąż pojawiają zachęty do uczestnictwa w dzisiejszych Drogach Krzyżowych oraz innych nabożeństwach. Stąd apeluję jeszcze raz, pozostańcie w domach! Śladami Ukrzyżowanego można iść nie opuszczając "domowego Kościoła" - napisał na Facebooku biskup Damian Muskus.

Oprócz apelu do wiernych umieścił także grafikę, z "dobrymi radami biskupa" na czas pandemii. Radzi, by kochać Boga i ufać Jego miłosierdziu. „On jest z Tobą mimo drzwi zamkniętych” – pisze. Zwraca ponadto uwagę na konieczność okazywania miłości bliźniemu przez pozostanie w domu.

Sprawdźcie jakie rady znalazły się na liście: 

 

DEON.PL POLECA


Zobacz cały wpis: 

 

Wśród „dobrych rad biskupa” jest i ta, by być roztropni i zawsze rozeznawali, co dziś jest większym dobrem dla nas i naszych wspólnot. „Bądź zdyscyplinowany. Dbaj o higienę. Obecnie niepodanie ręki nie jest wyrazem braku szacunku” - pisze dalej krakowski biskup pomocniczy. Ostatnia rada dotyczy odwagi upominania własnego proboszcza, gdy „postępuje wbrew zaleceniom KEP i służb”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Prusak SJ, Sławomir Rusin

Dojrzała wiara to zgoda na obcowanie z Tajemnicą

Czy psychologia jest wrogiem wiary? A może doprowadzi do tego, że uwierzę głębiej? Czy wyznacznikiem bliskości z Bogiem są emocje? Co Pismo Święte mówi o orientacji seksualnej?...

Skomentuj artykuł

Bp Muskus apeluje: "pozostańcie w domach!"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.