Bp Muskus i Adam Małysz w gronie laureatów Medalu św. Brata Alberta

Bp Muskus i Adam Małysz w gronie laureatów Medalu św. Brata Alberta
KAI / mł

Bp Damian Muskus OFM, Agnieszka i Krzysztof Globiszowie, Adam Małysz oraz Anna Chojczak to tegoroczni laureaci Medalu św. Brata Alberta. Wyróżnienie przyznawane jest przez Fundację im. Brata Alberta z Radwanowic osobom zasłużonym w niesieniu pomocy potrzebującym.

Ogłoszenie nazwisk laureatów odbyło się po raz pierwszy bez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który zmarł 9 stycznia.

Docenić wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

Jak głosi komunikat kapituły, który zdążył podpisać przed swoją śmiercią prezes Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach, bp Damian Muskus OFM został wyróżniony za "wieloletnią działalność charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami, chorych i potrzebujących".

Za działalność charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami i potrzebujących uhonorowano także Adama Małysza, zaś Agnieszka i Krzysztof Globiszowie otrzymali Medal również za wspieranie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

DEON.PL POLECA


Wśród wyróżnionych znalazła się także Anna Chojczak, którą doceniono za wieloletnią działalność społeczną na rzecz osób z niepełnosprawnościami, a zwłaszcza za działania w Stowarzyszeniu „Czuję Sercem” z Konstantynowa Łódzkiego.

Czym jest Medal św. Brata Alberta?

Medal Św. Brata Alberta to wyróżnienie ustanowione w 1997 r., któremu patronuje Św. Brat Albert. Corocznie ogólnopolska kapituła, powołana przez Fundację im. Brata Alberta, przyznaje go ludziom szczególnie zasłużonym w niesieniu pomocy osobom z niepełnosprawnościami i potrzebującym pomocy.

W roku 1997, jako pierwszy, medal otrzymał kard. Franciszek Macharski. W latach następnych laureatami byli m.in. śp. bp Jan Chrapek, Rzecznicy Praw Obywatelskich prof. Andrzej Zoll i śp. dr Janusz Kochanowski, aktorki Anna Dymna, Ewa Błaszczyk i Małgorzata Kożuchowska, piosenkarze Eleni Tzoka, Lidia Jazgar, Irena Santor, Monika Kuszyńska, Marek Piekarczyk, Paweł Kukiz, Adam Nowak, sportowcy Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Otylia Jędrzejczak, Mariusz Wlazły, Marcin Gortat, podróżnik i polarnik Marek Kamiński, restaurator Jan Kościuszko oraz kompozytor Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Medal, przedstawiający św. Brata Alberta przytulającego dzieci, zaprojektowany został przez Krzysztofa Sieprawskiego, mieszkańca Schroniska dla Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach.

Wręczenie medali odbędzie się w poniedziałek 8 kwietnia w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w trakcie 24. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "Albertiana".

KAI / mł
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Damian Andrzej Muskus OFM, Magdalena Dobrzyniak

Kościół należy do Boga, ale jego „dziś” zależy od ludzi

Nieustannie słyszymy o kryzysie i upadku Kościoła. Skandale seksualne, manipulacja i przemoc, jego nierozerwalna więź z polityką wzbudzają silne emocje. O swoje miejsce we wspólnocie...

Skomentuj artykuł

Bp Muskus i Adam Małysz w gronie laureatów Medalu św. Brata Alberta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.