Bp Muskus: oby lekcja Wielkanocy innej niż zwykle głęboko zapadła w nasze serca

Bp Muskus: oby lekcja Wielkanocy innej niż zwykle głęboko zapadła w nasze serca
Fot. EpiskopatNews / Flickr / CC BY-NC-SA 2.0
1 rok temu
KAI / pk

Zmartwychwstały przychodzi do nas mimo drzwi zamkniętych, mimo przymkniętych świątyń i nałożonych ograniczeń, by wlać pokój w nasze zalęknione serca – podkreśla bp Damian Muskus OFM.

Przekazując za pośrednictwem mediów społecznościowych życzenia świąteczne, hierarcha wyraża nadzieję, że tegoroczne święta pomogą uwierzyć, że „Bóg jest nieograniczony w swojej mocy i działaniu”.

W opublikowanych na FB życzeniach świątecznych bp Damian Muskus OFM zauważa, że tegoroczna Wielkanoc jest „inna niż wszystkie, jakie do tej pory znaliśmy”. „Jednakże bardzo przypomina pierwszą, gdy Zmartwychwstały musiał forsować drzwi, za którymi schronili się Jego najbliżsi uczniowie” – pisze.

„Przyszedł wtedy, by im powiedzieć, że żyje i przekazać im dar pokoju. Dziś przychodzi do nas mimo drzwi zamkniętych, mimo przymkniętych świątyń i nałożonych ograniczeń, by wlać pokój w nasze zalęknione serca” – dodaje.

Jak opisuje, Wielki Tydzień celebrowany był w czterech ścianach domów. „Doświadczaliśmy trudnej do zrozumienia pustki i ciszy. Poczuliśmy wielkie pragnienie Boga, zagłuszane wcześniej zewnętrznymi przygotowaniami do świąt. Odczuliśmy głód Chleba, który daje życie” – stwierdza.

Bp Muskus podkreśla, że w tym roku „Pan Bóg postanowił poprowadzić nas innymi drogami, drogami, które wyznacza Jego miłość, a nie nasze plany i pragnienia”. „Zachwiał naszym poczuciem bezpieczeństwa i wszechmocy, obdarzając w zamian nadzieją silniejszą niż lęk i mocą, której jedynym źródłem jest powstała z martwych Ukrzyżowana Miłość” – wskazuje.

Jego zdaniem te „inne święta” mają pomóc nam uwierzyć, że Bóg jest nieograniczony w swojej mocy i działaniu, a Jego obecności możemy doświadczyć wszędzie, „nie tylko w murach świątyni, ale i w domu, wśród bliskich, w drugim człowieku”. „Możemy doświadczyć, że można Go spotkać pośród bólu i tęsknoty, zmęczenia i niepewności, troski o przyszłość, obaw o najbliższych, w potłuczonym na kawałki świecie” – dodaje krakowski biskup pomocniczy.

„Niech Zmartwychwstały Jezus stanie pośród nas z darem swojego pokoju. Życzę Wam, by ta lekcja - Wielkanocy innej niż zwykle - głęboko zapadła w Wasze serca i je przemieniała. Życzę Wam ufnego spojrzenia w przyszłość, bo On czyni wszystko nowe” – pisze w mediach społecznościowych duchowny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Muskus: oby lekcja Wielkanocy innej niż zwykle głęboko zapadła w nasze serca
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.