Bp Pieronek o gwałtach imigrantów na kobietach

Bp Pieronek o gwałtach imigrantów na kobietach
(fot. youtube.com)
4 lata temu
rp.pl / pz

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" skonfrontował bpa Tadeusza Pieronka z tezą, że społeczeństwo może się odwrócić od muzułmanów po sylwestrowych aktach gwałtu imigrantów na niemieckich kobietach. Zobacz, co odpowiedział były sekretarz KEP.

- Jestem wśród tych 5 proc. społeczeństwa polskiego, które uważają, że mają obowiązek przyjmować uchodźców do Polski. Powtórzę, jako chrześcijanie mamy obowiązek przyjmować uchodźców - mówi hierarcha w rozmowie z Jacekiem Nizinkiewiczem.

-  Jako naród polski doznaliśmy wielu krzywd i pomocy ze strony świata. Powinniśmy pomagać również imigrantom ekonomicznym, tak jak Polacy przyjmują pomoc od wielu zagranicznych sąsiadów. W każdej grupie ludzi znajdą się gwałciciele, przestępcy i ludzie mający złe zamiary. Nie możemy przekreślać uchodźców i nazywać ich złoczyńcami. To są ludzie potrzebujący pomocy. Mamy obowiązek pomagać uchodźcom. I powinniśmy, bo nas na to stać - mówi biskup.

Na wtrącenie dziennikarza, który zwrócił uwagę, że istnieje obawa, iż Europa będzie muzułmańska biskup Pieronek odpowiada: "Europa będzie muzułmańska. Chcieliśmy, to mamy. Trzeba było myśleć wcześniej, długofalowo. Francja i Belgia już wkrótce będą muzułmańskie. Nic nie zatrzyma tego procesu. Europa wyparła się Chrystusa i wkrótce będzie muzułmańska. Błędem okazało się liczenie na narzucenie muzułmanom naszej woli. Siłowa asymilacja nie zdała egzaminu. Ludzie mają wewnętrzne wartości, których bronią. Bronią narodowej i religijnej tożsamości. Nie próbujmy asymilować na siłę i przekonywać do własnego wyznania. Mamy moralny obowiązek przyjąć uchodźców, ale na takich zasadach, na jakich nam to nie zaszkodzi. Musimy dbać o własne bezpieczeństwo. Nie jest łatwo wysegregować ludzi, żeby nie przepuścić terrorystów. Liczę na roztropność nowych władz, a nie dzielenie Polaków imigrantami."

Cały wywiad w "Rzeczpospolitej".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Pieronek o gwałtach imigrantów na kobietach
Komentarze (14)
J
Józef
22 września 2016, 19:02
Ty Judaszu teraz to wszystko spływa po tobie tak teraz mówisz zobaczymy jak staniesz przed Bogiem ...............!!!!!!!!!!!!!!!!!
K
Krzysiek
13 stycznia 2016, 14:43
Nie lubię tego gościa, ale niestety, muszę się zgodzić z drugą częścią jego wypowiedzi. Francja odrzucając Chrystusa zaprosiła mahometa.
SS
Sylwia Szyłobryt
13 stycznia 2016, 08:32
Hańba Bp Pieronek. Sprzeciwia się Bp Ewangelii na straży której powinien stać. Jest mi zwyczajnie wstyd za takie zachowanie " strażników " kościoła.
Oriana Bianka
Oriana Bianka
12 stycznia 2016, 22:47
Coraz bardziej skłaniam się do tego, aby jednym z kryteriów kogo mamy przyjąć były preferowane kobiety z dziećmi, rodziny i kobiety. Wywiady z imigrantkami, pracownikami socjalnymi i psychologami opiekującymi się nowoprzybyłymi uchodźcami pokazują, że obecnej masowej migracji towarzyszy powszechna przemoc wobec kobiet. Od przymusowych małżeństw, poprzez handel żywym towarem do przemocy domowej, kobiety doświadczają przemocy ze strony przemytników, męskich członków rodziny, swoich współtowarzyszy podróży a nawet europejskich policjantów. 
GP
Grzegorz Pietrzyk
12 stycznia 2016, 19:35
uchodźców - tak, terorystów - nie. Warto odróżniać roztropność od głupoty.
TT
tes tes
12 stycznia 2016, 17:50
Nie zgadzam się z tezą Biskupa,że Europa będzie muzułmańska.Nie bedzie,ale nie bedzie tez przeniknięta do glebi chrzescijaństwem.Chrzescijaństwo w Europie staje sie dla wiekszości bardziej folklorem a nie pogłębianiem wiary i życiem w wierze.A już na pewno oslabiają się związki chrzescijan z Kosciołem.Za pozostale wnioski Biskupa-duży szacunek!
O
Oriana
12 stycznia 2016, 14:39
Biskup Pieronek mówi: "Mamy moralny obowiązek przyjąć uchodźców, ale na takich zasadach, na jakich nam to nie zaszkodzi. Musimy dbać o własne bezpieczeństwo."  I z tym się zgadzam.  Tak na marginesie, to asymilacja to już ostatni etap przystosowania się imigrantów do społeczeństwa przyjmującego, następuje wtedy, gdy imigranci przestają się odróżniać kulturowo i  całkowicie wtapiają się w kraj gospodarzy. Taką wolę muszą przejawiać obie strony, dla niektórych ludzi jest to stan pożądany, dla innych nie do przyjęcia i to po obu stronach. Jedna strona może nie chcieć utraty swojej tożsamości kulturowej i religii, druga strona może chcieć zachowania czystości etnicznej i pewnych przywilejów. Wcześniejszym etapem jest integracja, która jest stanem, w którym imigranci nawiązują trwałe związki z członkami nowego społeczeństwa i uczestniczą w jego życiu: pracują, studiują, ale nie rezygnują z własnej odrębności narodowej.  Chyba asymilacja nie zawsze jest możliwa.
AB
Anna Busko
12 stycznia 2016, 13:13
Tylko że Polska nie chciała być Muzułmańska. I chyba nadal nie chce. Zresztą, oni na szczęście nie chcą do Polski...  Polski rząd zadeklarował że będzie przyjmował Chrześcijan i inne mniejszośći religijne. To jest bardzo dobry pomysł, bo Chrześcijanie nie mogą czuć się bezpiecznie nawet w ośrodkach dla uchodźców w Europie. Jestem jak najbardziej za. 
12 stycznia 2016, 12:40
"Siłowa asymilacja nie zdała egzaminu" - czy takie słowa nie świadczą o oderwaniu się od rzeczywistości? Gdzie była owa "siłowa asymilacja" ? Moim zdaniem do kompletny brak pomysłu na asymilację i doprowadzenie do powstania gett imigracyjnych doprowadziło to tej sytuacji.
12 stycznia 2016, 12:51
A nie uważsz, że to właśnie alienowanie się od imigrantów, bo inni, bo trudno się dogadać, bo inaczej ubrani i bo innego wyznania .... prowadzi do powstawania gett?
12 stycznia 2016, 13:00
Pewnie w niektórych przypadkach to jest przyczyną. Myślę jednak że to kompletny brak motywacji po stronie "imigrantów" jakąkolwiek asymilacją jest główną przyczyną powstawania takich społeczności. A z drugiej strony - z kim a raczej z czym mieli by sie asymilować ? Co takiego ma Zachód do zaoferowania co było by bardziej atrakcyjne od Ich kultury czy religii ? NIC!!! nic poza chciwością i kompletnym upadkiem moralnym.
12 stycznia 2016, 12:07
No cóż to bp. Pieronek powiedział? Z zacytowanego fragmentu wydaje się, że w tych 5% jest nas dwu ;-) "Mamy moralny obowiązek przyjąć uchodźców, ale na takich zasadach, na jakich nam to [i tu bym dodał słowo: zbytnio] nie zaszkodzi. Musimy dbać o własne bezpieczeństwo."
12 stycznia 2016, 12:02
Mądre słowa bp. Pieronka, oby jak najwięcej takich. Musimy kierować się miłosierdziem i nie dać się podjudzić czy ulec panice, ale to miłosierdzie musi być realizowane mądrze.
D
deon
12 stycznia 2016, 11:50
Dziennikarz skonfrontował bpa Tadeusza Pieronka z tezą, że społeczeństwo może się odwrócić od muzułmanów po sylwestrowych aktach gwałtu imigrantów na niemieckich kobietach. Zobacz, co odpowiedział były sekretarz KEP. <a href="http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,24677,bp-pieronek-o-gwaltach-imigrantow-na-kobietach.html">więcej</a>

Skomentuj artykuł

Bp Pieronek o gwałtach imigrantów na kobietach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.