Bp Pieronek o gwałtach imigrantów na kobietach

Bp Pieronek o gwałtach imigrantów na kobietach
(fot. youtube.com)
5 lat temu
rp.pl / pz

Dziennikarz "Rzeczpospolitej" skonfrontował bpa Tadeusza Pieronka z tezą, że społeczeństwo może się odwrócić od muzułmanów po sylwestrowych aktach gwałtu imigrantów na niemieckich kobietach. Zobacz, co odpowiedział były sekretarz KEP.

- Jestem wśród tych 5 proc. społeczeństwa polskiego, które uważają, że mają obowiązek przyjmować uchodźców do Polski. Powtórzę, jako chrześcijanie mamy obowiązek przyjmować uchodźców - mówi hierarcha w rozmowie z Jacekiem Nizinkiewiczem.

-  Jako naród polski doznaliśmy wielu krzywd i pomocy ze strony świata. Powinniśmy pomagać również imigrantom ekonomicznym, tak jak Polacy przyjmują pomoc od wielu zagranicznych sąsiadów. W każdej grupie ludzi znajdą się gwałciciele, przestępcy i ludzie mający złe zamiary. Nie możemy przekreślać uchodźców i nazywać ich złoczyńcami. To są ludzie potrzebujący pomocy. Mamy obowiązek pomagać uchodźcom. I powinniśmy, bo nas na to stać - mówi biskup.

Na wtrącenie dziennikarza, który zwrócił uwagę, że istnieje obawa, iż Europa będzie muzułmańska biskup Pieronek odpowiada: "Europa będzie muzułmańska. Chcieliśmy, to mamy. Trzeba było myśleć wcześniej, długofalowo. Francja i Belgia już wkrótce będą muzułmańskie. Nic nie zatrzyma tego procesu. Europa wyparła się Chrystusa i wkrótce będzie muzułmańska. Błędem okazało się liczenie na narzucenie muzułmanom naszej woli. Siłowa asymilacja nie zdała egzaminu. Ludzie mają wewnętrzne wartości, których bronią. Bronią narodowej i religijnej tożsamości. Nie próbujmy asymilować na siłę i przekonywać do własnego wyznania. Mamy moralny obowiązek przyjąć uchodźców, ale na takich zasadach, na jakich nam to nie zaszkodzi. Musimy dbać o własne bezpieczeństwo. Nie jest łatwo wysegregować ludzi, żeby nie przepuścić terrorystów. Liczę na roztropność nowych władz, a nie dzielenie Polaków imigrantami."

Cały wywiad w "Rzeczpospolitej".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Pieronek o gwałtach imigrantów na kobietach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.