Bp Regmunt: Jezu, bądź naszym Królem

Bp Regmunt: Jezu, bądź naszym Królem
(fot. Mohylek / Wikimedia Commons)
7 lat temu
KAI / pz

Dwa lata temu poświęcono figurę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata stojącą na świebodzińskim wzgórzu. W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 25 listopada, pod figurą odprawiono polową Msza św., której przewodniczył bp Stefan Regmunt.

- Na przestrzeni wieków wiele sióstr i braci odkryło prawdę o królowaniu Chrystusa i dlatego zawierzało swoje życie Jemu. Zawierzało życie swoich rodzin, parafii, miast, narodów - mówił w homilii bp Regmunt.

Uznać i przyjąć królowanie Chrystusa, to, jak podkreślił biskup, poddać się Jego władzy. - Oznacza to moc obdarowywania nowym życiem. Oznacza perspektywę życia na wieki. Realizuje się to przez miłość i dzielenie się Bogiem z innymi. Szczególną drogą do uznania królowania Jezusa Chrystusa jest umiłowanie Jego serca. Dlatego też wielu ludzi w sercu Jezusa dostrzega tę drogę przybliżenia się do Niego - mówił bp Regmunt.

Biskup przypomniał, że według szacunków na świebodzińskie wzgórze przybyły dotychczas setki tysięcy pielgrzymów z rożnych stron świata. -- Przybywali nie tylko dlatego, że ta figura jest tak monumentalna, ale dlatego by również na chwilę podjąć refleksję nad swoim życiem, by uświadomić sobie swoje korzenie, by przypomnieć sobie swój chrzest i początki chrześcijańskie - mówił bp Regmunt.

- Dziękujemy Panu Bogu, że tu w Świebodzinie mamy taki modlitewny przystanek, który jest częścią Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Ten modlitewny przystanek powinien nas prowadzić do świątyni. Powinien nam pomagać, aby odnawiać swoje przymierze z Bogiem. Powinien nam podpowiadać jak mamy żyć i postępować, aby nasze życie wydawało jak najlepsze owoce - zachęcał hierarcha.

- Jezu bądź naszym Królem. Nas wszystkich tu zgromadzonych, wszystkich polskich rodzin, naszych miast i wiosek. Niech przez nasze codzienne życie i życie wszystkich Polaków zgodne z Bożymi przykazaniami wzrasta Twoje Królestwo Prawdy, Sprawiedliwości i Pokoju - modlił się na koniec bp Regmunt.

Przy figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata powstaje obecnie dom pielgrzyma. Kustoszem Sanktuarium Miłosierdzia Bożego jest ks. Zygmunt Zimnawoda.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Regmunt: Jezu, bądź naszym Królem
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Bp Regmunt: Jezu, bądź naszym Królem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.