Bp Ryś: konieczna jest postawa ucznia

Bp Ryś: konieczna jest postawa ucznia
(fot. youtube.com)
KAI / ak

- Konieczne jest siedzieć u stóp Jezusa, konieczna jest postawa ucznia - podkreślił bp Grzegorz Ryś podczas środowej Mszy św. na XVI Przystanku Jezus. Ewangelizatorzy od wspólnej Eucharystii rozpoczęli drugi dzień ewangelizacji na polach Przystanku Woodstock.

Po modlitwie uczestnicy Przystanku Jezus ruszyli na pola woodstockowe, by tam zanieść Dobrą Nowinę o zmartwychwstałym Jezusie. Gościem specjalnym drugiego dnia ewangelizacji będzie Tomasz Korczyński, który poprowadzi program zatytułowany "Socjo… psycho… i teologicznie o prześladowaniu chrześcijan".

DEON.PL POLECA
Wcześniej na polu Przystanku Jezus pojawią się jezuici z programem "Browary wiary - sens życia". Nie zabraknie również wspólnej modlitwy przy krzyżu (koronka do Bożego Miłosierdzia, dziesiątek różańca) oraz trudnych pytań do kapłanów (Zagnij księdza - część 1).

W środowej homilii bp Grzegorz Ryś, odnosząc się do dzisiejszej Ewangelii (J 11, 19-27), zauważył, że nie należy przeciwstawiać sobie postawy Marty i Marii. Powołał się przy tym na komentarz Jana Husa.

W dalszej części homilii ks. bp Grzegorz Ryś wskazywał, że najbardziej konieczna jest postawa Marii tzn. siedzieć u stóp Jezusa i słuchać.

- Nie chodzi o to, że to, co robi Marta jest złe, niepotrzebne, niedobre. Chodzi o to, że w twoim spotkaniu z Bogiem, w twoim życiu wiary, jedno jest konieczne tzn. bez tego nic nie ma. Konieczne jest siedzieć u nóg Jezusa, tzn. konieczna jest postawa ucznia - dodał przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Relację na żywo z XVI Przystanku Jezus śledzić można za pośrednictwem radia Profeto.pl i radia Przystanek Jezus. Inicjatywa potrwa do niedzieli, 2 sierpnia.


WIARA Z LEWEJ PRAWEJ I BOŻEJ STRONY

bp Grzegorz Ryś

Wspólnota w Kościele jest nam zadana, my jej nie tworzymy, my musimy do niej dorastać.

Skoro wiara jest osobistym spotkaniem z Bogiem, to po co nam Kościół? Ten Kościół, który jest pełen takich samych grzeszników jak ja sam? Nieważne, czy jesteś w samym środku Kościoła, czy też nie znajdujesz dla siebie miejsca nawet na jego obrzeżach. Dzięki tej książce spotkasz Jezusa i dotkniesz Kościoła.

W tekstach biskupa Grzegorza Rysia rozpoznasz Kościół, który Cię boli, ale też Boga, który na każdy nasz ból ma lekarstwo.

To nie jest hurraoptymizm, to obietnica: zrozum Chrystusa, by zrozumieć Jego Kościół. A wtedy znajdziesz w tej konkretnej wspólnocie miejsce dla siebie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Ryś: konieczna jest postawa ucznia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.