Bp Ryś: to w oparciu o to, budujemy siebie

Bp Ryś: to w oparciu o to, budujemy siebie
(fot. Cancre / Wikipedia Commons / CC BY)
KAI / drr

- Kluczowe w formacji kleryków jest rozwijanie relacji z Chrystusem - mówił bp Grzegorz Ryś podczas porannej Mszy świętej sprawowanej z rektorami seminariów duchownych w Łodzi. - Jak pomóc chrześcijanom w rzeczywistym doświadczeniu Pana Boga - to największa potrzeba naszych czasów - podkreślał biskup.

- Wierni rodzą się z relacji z Chrystusem. Powinniśmy ciągle na to wskazywać - to jest źródło pokrzepienia i budowania siebie - mówił bp Ryś w homilii. - Żeby to pokazywać, sam muszę tego doświadczać. Wtedy sprawy formacyjne przestają być trudne - zauważył krakowski biskup pomocniczy.

Jego zdaniem dla kleryków ważne jest to, aby oni sami w ten właśnie sposób przeżywali swoją formację. - To, kim jestem, rodzi się z relacji z Jezusem - podkreślał. - Jeśli sami będą to przeżywać, da Bóg będą prowadzić do tej relacji innych. To jest największa potrzeba dzisiejszych czasów - jak pomóc chrześcijanom w rzeczywistym doświadczeniu Pana Boga - mówił bp Ryś.

Bp Grzegorz Ryś przewodniczył porannej Mszy świętej w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego oo. franciszkanów w Łodzi-Łagiewnikach. Uczestniczyło w niej niemal stu rektorów diecezjalnych i zakonnych seminariów duchownych. Ich spotkanie poświęcone trudnym problemom formacji seminaryjnej potrwa do czwartku, 5 września.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Ryś: to w oparciu o to, budujemy siebie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.