Bp. Ryś: w planach na sierpień uwzględnijcie tę wyjątkową rocznicę

Bp. Ryś: w planach na sierpień uwzględnijcie tę wyjątkową rocznicę
(fot. YouTube / z Maryją ratuj człowieka!)
3 lata temu
KAI / mp

Znany i ceniony ewangelizator, bp Grzegorz Ryś z Krakowa, poprowadzi na Jasnej Górze nowennę przed uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej.

Tegoroczne święto połączone będzie z głównymi uroczystościami jubileuszowymi 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Pani Jasnogórskiej.

Tytuł nowenny to: "Koronowana Służebnica". Każdego dnia podejmowany będzie inny temat maryjny: Maryja Łukaszowa, Hodegetria, Czarna Madonna, Teotokos (Bogurodzica), Nowa Ewa, Matka Bolesna, Pośredniczka, Koronowana Służebnica, Królowa Polski. 
Tak w specjalnym wideo biskup Ryś zachęca do włączenia się do modlitwy: 

- Dajmy się poprowadzić Maryi. Niech Ona nas pouczy o tym, co istotne w Ewangelii - zachęca krakowski biskup pomocniczy.

Od 17 do 25 sierpnia nie tylko pielgrzymi na Jasnej Górze, ale także internauci będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu. Transmisja będzie się odbywała online. Codziennie wieczorem będzie udostępniane całe rozważania na kanale youtube Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów. A kolejnego dnia rano, ojcowie Paulini opublikują dodatkowo 3-minutowy skrót video wieczornej homilii. Za pośrednictwem Radia Jasna Góra możliwa będzie także transmisja radiowa.
Zwieńczeniem nowenny będzie Diecezjalna Procesja Maryjna z katedry na Jasną Górę 25 sierpnia, w wigilię uroczystości poświęconych patronce metropolii częstochowskiej. Tradycja procesji maryjnych ulicami Częstochowy w przeddzień uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej liczy już kilkadziesiąt lat. 
Kulminacja jubileuszu z udziałem najwyższych władz kościelnych i państwowych odbędzie się na Jasnej Górze 26 sierpnia. Suma odprawiona zostanie o godz. 11.00 na szczycie.
Odprawianie nowenny przed uroczystością Matki Bożej Jasnogórskiej ma już wieloletnią tradycję. Związana jest z przygotowaniem do jednego z głównych świąt maryjnych na Jasnej Górze. Sama uroczystość, obchodzona 26 sierpnia, ma przede wszystkim charakter dziękczynienia za szczególną rolę Maryi w dziejach całego Narodu, jest też wyrazem czci dla jasnogórskiego obrazu Matki Bożej. 
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
10,94 zł
19,90 zł

Modlitwa, która zmienia życie. Krok po kroku.

Jeśli należysz do osób, które słyszały o Nowennie pompejańskiej, ale jeszcze jej nie odmawiały, najwyższa pora to zmienić.

Pompejanka jest zbiorem świadectw o cudach, nawróceniach i sytuacjach, które...

Skomentuj artykuł

Bp. Ryś: w planach na sierpień uwzględnijcie tę wyjątkową rocznicę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.