Bp Sippo: w Helsinkach osoba, która nie może przystąpić do Komunii św., podchodzi po błogosławieństwo kapłana

(fot. youtube / riquman1990)
KAI / pch

"Kiedy ludzie stoją w kolejce do Komunii św., to te osoby, które nie mogą jej otrzymać kładą prawą dłoń na lewym ramieniu. Jest to znak do kapłana, że dana osoba nie może przystąpić do Komunii św., ale pragnie otrzymać błogosławieństwo" - mówi biskup diecezji helsińskiej Teemu Sippo.

W odniesieniu do dyskutowanej interkomunii w Niemczech powiedział, że trzeba być ostrożnym: "Bardzo dobrze rozumiem, co dzieje się w Niemczech, ale kiedy dokonujemy zmian, oznacza to, że cały Kościół musi się zmienić, nie tylko w Niemczech" - stwierdził biskup Helsinek.

W krajach skandynawskich duchowni chętnie udzielają niekatolikom swojego błogosławieństwa, co pozwala podkreślić wspólnotę duchową.

DEON.PL POLECA

Jego zdaniem pasterze Kościoła w Niemczech nie mogą czynić czegoś, co jeszcze nie akceptuje cały Kościół. "Mam nadzieję, że pewnego dnia, kiedy Kościoły będą bliżej, będziemy jednym Kościołem i będziemy mogli mieć udział we wspólnym stole eucharystycznym" - powiedział agencji SIR bp Teemu Sippo.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Sippo: w Helsinkach osoba, która nie może przystąpić do Komunii św., podchodzi po błogosławieństwo kapłana
Komentarze (1)
4 lipca 2018, 00:07
W Polsce, osoba towarzysząca niepełnosprawnemu przy Komunii, kładzie po prostu palec na wargach, na znak, że nie będzie uczestniczyć.