Bp Solarczyk: modlitwa jest skuteczną bronią

Bp Solarczyk: modlitwa jest skuteczną bronią
(fot. youtube.com)
KAI / psd

Modlitwa ma moc przemiany świata - podkreślił bp Marek Solarczyk. W podziemiach katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze odbyło się spotkanie liderów Żywego Różańca zaangażowanych w dzieło Modlitwy Różańcowej Rodziców za Dzieci, którzy jeżdżąc po parafiach dają świadectwo swojej wiary.

Nawiązując w czasie konferencji do trzeciej tajemnicy fatimskiej bp Solarczyk przypomniał o odpowiedzialności za świat. - Maryja zwraca uwagę, że jest wielu, którzy wnoszą w życie innych to co jest złe. Jako chrześcijanie, jako ludzie wiary mamy stawać przed Panem z prośbą by to zło nie dotykało ludzkich serc, szczególnie tych, które są najsłabsze, czy najbardziej bezbronne jak dzieci i młodzieży - powiedział duchowny.

Jako szczególny środek oddziaływania wskazał modlitwę różańcową i życie w stanie łaski uświęcającej. - Poprzez nasze życiem w bliskości z Panem powinniśmy wnosić w otaczający nas świat moc Bożej łaski i Bożego błogosławieństwa - podkreślił.

Przekonywał, że modlitwa jest skuteczną bronią która pokonuje każdą odległość i jest w stanie zburzyć wszelkie mury zła. - Jej bogactwo i wartość są o wiele bogatsze i dalej sięgające niż możemy sobie wyobrazić czy doświadczyć. Przywołujemy bowiem mocy samego Boga, który jest Panem Wszechświata - zwrócił uwagę bp Solarczyk. Przypomniał przy tym orędzie fatimskie w którym Maryja wielokrotnie powtarzała, że poprzez pokutę i modlitwę człowiek ratuje dusze przed śmiercią wieczną a świat przed zagładą którą sobie sam szykuje.

Spotkanie formacyjne poprzedziła Msza św. w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Podczas liturgii bp Solarczyk zachęcał do współpracy z Bożą łaską. Podkreślił, że w duchowych zmaganiach człowiek nigdy nie jest osamotniony. - Bez względu na to co przeżywamy i co nas spotyka nie pozwólmy odebrać sobie poczucia sensu naszego życia i naszych starań ponieważ płynie on z tego, że jako ludzie wiary, jako dzieci Boga niesiemy tę niesamowitą obietnicę samego Chrystusa, który mówi: "Jestem". "Jestem po to by ci towarzyszyć, by cię wesprzeć, by cię podtrzymać wtedy kiedy jest to potrzebne" - zachęcał kaznodzieja.

DEON.PL POLECA

Podkreślił, że niekiedy jedynym wyjściem z trudnej sytuacji jest powierzenie jej Chrystusowi. - Ofiarujmy zatem nasze najgłębsze tajemnice życia Jezusowi, aby dotknęła je moc samego Boga, który jest w stanie przemienić nie tylko nasze oblicza, ale również serca tych, których Mu polecamy - zaapelował bp Solarczyk.

Na terenie diecezji warszawsko-praskiej jest ponad 35,5 tys. członków Żywego Różańca i ponad 2 tys. uczestników Nieustannego Jerycha Różańcowego, które trwa od października 2015 r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Solarczyk: modlitwa jest skuteczną bronią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.