Bp Solarczyk: módlmy się o każde powołanie; ono nadaje sens życiu

Bp Solarczyk: módlmy się o każde powołanie; ono nadaje sens życiu
Fot. Diecezja Warszawsko-Praska / YouTube
1 rok temu
PAP / Magdalena Gronek / pk

Módlmy się o każde powołanie, bo ono nadaje sen ludzkiemu życiu - powiedział delegat KEP ds. powołań bp Marek Solarczyk. W Niedzielę Dobrego Pasterza przewodniczył on mszy św. w parafii Najczystszego Serca Maryi w Warszawie.

W Niedzielę Dobrego Pasterza Kościół katolicki obchodzi 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

W czasie liturgii w sposób szczególny polecano Bogu młodzież, która staje przed wyborem drogi życia. Zawierzano także wszystkich, którzy podążają już drogą swojego powołania. Modlono się także za chorych i pracowników służby zdrowia.

W homilii bp Solarczyk powiedział, że "każde powołanie niesie w sobie tajemnicę Boga i tego wszystkiego, co człowiek chce przeżyć z Nim, co chce odczytać jako posłanie, misje, to wszystko, co będzie sensem, mówimy: «pragnieniem, spełnieniem mojego życia»".

Zwróci również uwagę na aktualność papieskiego orędzia na 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. "Słowa Ojca Świętego są ważne dla każdego, kto odczytuje swoją drogę w tym świecie, ale i przeżywa swoje powołanie" – powiedział.

Zaznaczył, że kwestia powołania nie dotyczy tylko tych, którzy są wezwani do szczególnej służby w Kościele, a więc do kapłaństwa i życia konsekrowanego. "Jakże ważne, abyśmy modlili się o każde powołanie, aby każdy przeżywał swoje życie i swoją drogę z Bogiem w tej misji, którą mu Pan zawierza" – powiedział delegat KEP ds. powołań.

Zwrócił uwagę, że, Chrystus doskonale zna ludzkie życie i związane z nim trudności i dylematy. "Nie bójmy się. On to wszystko przeszedł, jako Syn Boży i jako człowiek, jest bliski, współczujący, wspierający" – powiedział bp Solarczyk.

Zaznaczył, że małżonkowie są bramą łaski dla siebie nawzajem i dla swoich dzieci. W przypadku dziadków ta grupa się jeszcze poszerza, nie mówiąc już o kapłanach i osobach konsekrowanych, którzy są posłani do wszystkich, których Bóg postawi na drodze ich życia - tłumaczył.

"Prośmy dziś w sposób szczególny za młodych, aby Bóg ofiarował im takie dary - radość, pokój swojego życia, aby zawsze trwając z Nim, uczyli się, dorastali do tego momentu, w którym powiedzą innym: «Ja cię przeprowadzę»" – podsumował bp Solarczyk.

W Polsce 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczął Tydzień Modlitw o Powołania, który przebiega pod hasłem "Wielka Tajemnica Wiary". Na ten czas Krajowa Rada Duszpasterstwa Powołań (KRDP) wydała specjalne materiały duszpasterskie. Przygotowano je w formie teczki, która zawiera zeszyty dla katechetów, opiekunów ministrantów, propozycje homilii i nabożeństw, oraz dane statystyczne.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Solarczyk: módlmy się o każde powołanie; ono nadaje sens życiu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.