Bp Solarczyk: nasza otwartość i wrażliwość wynika z daru Bożej miłości

Bp Solarczyk: nasza otwartość i wrażliwość wynika z daru Bożej miłości
Fot. Bartkiewicz / Episkopat.pl
KAI/mł

Nie wolno nam odrzucić, czy zmarnować daru Bożej miłości. Z tego będzie wynikała nasza otwartość i wrażliwość - powiedział biskup radomski Marek Solarczyk w związku z trwającym Tygodniem Miłosierdzia. Celem Tygodnia jest przede wszystkim formacja – budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich.

- Nie możemy zatracić źródła, samego Boga, który nadaje temu sens – mówił biskup, podkreślając, że „Tydzień Miłosierdzia jest nie tylko zwróceniem uwagi na to, z czym mamy wyjść i do kogo, ale tak naprawdę, z czego to ma wynikać, kto nadaje temu sens i siłę”. - Nie możemy zatracić źródła, samego Boga, który nadaje temu sens, Jego miłości, całego orędzia, które przyniosła siostra Faustyna Kowalska. Można sięgać do tego po wielekroć, ale za każdym razem jest to ciągle coś nowego – dzielił się bp Solarczyk w audycji „Kwadrans dla Pasterza” na antenie Radia Plus Radom.

Nie wolno zmarnować daru Bożej miłości

Biskup zwrócił również uwagę, że „jeżeli będziemy potrafili nieść słowa modlitwy Koronki do Bożego Miłosierdzia, to człowiek sobie uświadamia, że każdy z nas staje wobec wyjątkowego daru”. - Nie wolno nam odrzucić, czy zmarnować daru Bożej miłości. Z tego będzie wynikała nasza otwartość i wrażliwość. Tydzień Miłosierdzia to nie tylko czas 7 dni, ale ten czas służy temu, by całe nasze życie niosło takie dary – powiedział biskup.

Wiele rzeczy dokonuje się w godzinie miłosierdzia Bożego

Ordynariusz radomski jest także przekonany, że modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia niesie w sobie wielkie bogactwo. - Wiele rzeczy dokonuje się w godzinie miłosierdzia Bożego. To wszystko sprawia, że człowiek chce jeszcze bardziej żyć darem Bożej miłości w świecie – powiedział gość Radia Plus Radom.

Celem Tygodnia Miłosierdzia jest przede wszystkim formacja – budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich. Obchody są również okazją do przedstawienia prac różnych organizacji charytatywnych i zachętą do włączania się w dzieła miłosierdzia. Tegoroczny Tydzień Miłosierdzia, przeżywany jest pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Marek Solarczyk

Publikacji biskupa Solarczyka to zbiór jego tweetów – taką bowiem formę ewangelizacji podjął (w maju 2013), w rocznicę święceń prezbiteriatu, pragnąc włączyć to współczesne narzędzie komunikacji społecznej do głoszenia Dobrej Nowiny. Poza komentarzami do Bożego...

Skomentuj artykuł

Bp Solarczyk: nasza otwartość i wrażliwość wynika z daru Bożej miłości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.