Bp Solarczyk: poprzez wierność powołaniu pokazujemy innym Boga

Bp Solarczyk: poprzez wierność powołaniu pokazujemy innym Boga
(fot. Przemysław Jahr / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0)
1 rok temu
PAP / kk

Poprzez wierność powołaniu pokazujemy innym Boga - powiedział delegat KEP ds. Powołań, bp Marek Solarczyk. W kaplicy Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na Jasnej Górze modli się on, w sobotę 9 maja, za osoby powołane, ich rodziny oraz wszystkich wspierających powołania.

Z powodu epidemii nie odbyła się bowiem planowana na ten dzień Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

Przywołując w homilii przykład nawrócenia Szawła pod Damaszkiem, kiedy z faryzeusza stał się Apostołem Narodów, bp Solarczyk podkreślił, że powołanie jest darem Boga. "To zawsze jest tajemnica spotkania, w której Bóg mówi do człowiek: Jesteś dla mnie ważny. Ja ciebie poprowadzę i będę chronił w takim dziele, które św. Paweł nazwał - niesieniem innym światła Ewangelii".

Zwrócił uwagę, że powołanie zawsze realizuje się we wspólnocie. "Bóg stawia obok człowieka ludzi, którzy będą go wspierać, będą sługami, świadkami i opiekunami tego, co Boże, bo sami to odczytali, bo chcą to przeżyć razem z innymi".

Podkreślił, że poprzez wierność powołaniu człowiek pokazujemy innym Boga. Jako przykład wskazał św. Pawła.

Bp Solarczyk wskazał również na Najświętszą Maryję Pannę, jako wzór zarówno dla osób zaproszonych do szczególnej służby w Kościele, jak i przykład dla ich rodziców. Zachęcał, aby wypraszali potrzebne łaski za przyczyną jej orędownictwa. Jako przykład skuteczności wskazał wydarzenia roku 1920 nazywane Cudem nad Wisłą. Zaprosił jednocześnie na obchody stulecia Bitwy Warszawskiej, które odbędą w dniach 13-17 sierpnia w Warszawie, Ossowie, Radzyminie i Mińsku Mazowieckim. Wspomniał, że w Radzyminie stanie posąg Matki Bożej Łaskawej, czczonej, jako patronka stolicy i Strażniczka Polski.

Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego zakończyła trwający w Kościele w Polsce 57. Tydzień Modlitw o Powołania. W czasie mszy św. i nabożeństw kapłani mogli korzystać z materiałów duszpasterskich przygotowanych przez Krajową Radę Duszpasterstwa Powołań. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Bp Solarczyk: poprzez wierność powołaniu pokazujemy innym Boga
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.