Bp Tomasik o manipulacji ws. Okna Życia

Bp Tomasik o manipulacji ws. Okna Życia
(fot. youtube.com)
KAI / pk

Biskup Henryk Tomasik skomentował zmanipulowane przez środowiska feministyczne zdjęcie przedstawiające Okno Życia Caritas Diecezji Radomskiej. - Osoby, które uczyniły coś tak strasznego nie mają szacunku dla życia i dla ludzi czyniących dobro - powiedział biskup na antenie Radia Plus Radom.

Nawiązując do oświadczenia Caritas Polska w tej sprawie, bp Tomasik powiedział, że "człowiek, który dopuścił się manipulacji oraz środowisko, które ją promowało, przekroczyło wszelkie zasady wzajemnego szacunku i granice rozsądku". Dodał, że "są granice, których przekraczać nie należy i których przekraczać się nie godzi niezależnie od poglądów".

Ordynariusz diecezji radomskiej stwierdził, że brak odpowiedzialności za słowo jest jednym z problemów społeczeństwa polskiego.

- Mamy tu bardzo konkretną sytuację, gdy w napisanym słowie jest tak dużo nienawiści i to nieuzasadnionej. Ktoś kiedyś powiedział, że do dobrego tonu należy teraz przyłożyć Kościołowi. Dość mocne wyrażenie. Dlaczego atakuje się siostry, które poświęcają się najbardziej potrzebującym? Zostały one obrażone. Została zaatakowana Caritas. Dlaczego tak dużo fałszu jest w naszym życiu? Dlaczego oskarżamy i oczerniamy nie mając żadnych podstaw. Te osoby powinny przeprosić. Szkoda, że takie sytuacje są wśród nas - powiedział bp Tomasik w audycji "Kwadrans dla Pasterza" na antenie Radia Plus Radom.

Dzięki 60 Oknom Życia w Polsce uratowano do tej pory 92 niemowlęta. Jak podkreślił w oświadczeniu Caritas Polska dyrektor tej instytucji charytatywnej ks. Marian Subocz, nikt nigdy nie stawiał jakichkolwiek warunków dotyczących przyjmowania dzieci do Okien Życia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Bp Tomasik o manipulacji ws. Okna Życia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.